czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1056

Śląsk dla seniorów - gdzie spędzić weekend?

Materiał partnera:

Województwo śląskie charakteryzuje się wyjątkowymi walorami turystycznymi. Obfituje nie tylko w przepiękne szlaki piesze i rowerowe. Śląsk to także masa atrakcyjnych zabytków architektonicznych, miejsc o bogatej historii, pomników przyrody czy atrakcji dedykowanych rodzicom z dziećmi. Głównym atutem są oczywiście góry - Beskid Śląski oraz Beskid Żywiecki. Zdecydowanie rzadziej odwiedzany, a równie piękny jest także Beskid Mały. Jakie miejsca są szczególnie polecane dla seniorów? Gdzie weekend na śląsku mogą spędzić turyści wciąż młodzi duchem?

Uzdrowisko Goczałkowice-ZdrójWojewództwo Śląskie słynie z wielu popularny miejsc uzdrowiskowych. Jednym z najbardziej znanych jest właśnie ośrodek Goczałkowice-Zdrój. Rocznie z usług tego miejsca korzysta ponad dziesięć tysięcy kuracjuszy. Najważniejsze oferowane tu usługi to leczenie chorób przewlekłych i zabiegi odnowy biologicznej. Główną atrakcją jednak jest obecność zbiornika Goczałkowickiego. Jest to największy akwen utworzony w sposób sztuczny, znajdujący się na południu Polski. Miejsce to jest istnym rajem dla wędkarzy i spacerowiczów. W okolicy uzdrowiska znajduje się wiele tras spacerowych oferujących przepiękne widoki i świeże powietrze.

Pałac w PszczyniePałac w Pszczynie to atrakcja turystyczna ciesząca się popularnością w całej Polsce. Jego historia rozpoczyna się już w średniowieczu. Obecna forma budynku jest oczywiście efektem wielu przebudów i remontów. W murach pałacu obecnie znajduje się muzeum otwarte dla zwiedzających. Przepiękne komnaty wyposażone w zabytkowe meble, zachwycają swoim pięknem i elegancją. Dużym atutem przyciągającym odwiedzających jest też przepiękny pałacowy park utrzymany w stylu angielskim. Miejsce to jest szczególnie atrakcyjne dzięki działającemu na jego terenie skansenowi Zagroda Wsi Pszczyńskiej oraz pokazowej zagrodzie żubrów.

Koniaków - muzeum koronki i pasterstwaMiejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia jest Koniaków. Słynie on z koronki Koniakowskiej - jest ona rękodziełem z ponad 100-letnią tradycją. To właśnie dzięki niej Koniaków znany jest praktycznie na całym świecie. W muzeum można podziwiać (a także zakupić) przepiękne, wykonane z niezwykłą precyzją obrusy, serwety, a nawet elementy ubioru. Turyści, którzy pragną spędzić weekend w otoczeniu natury, często wybierają się także do Centrum Pasterskiego. W gospodarstwie agroturystycznym dostępna jest wystawa drewnianych sprzętów do wyrobu serów, a wokół całego obiektu rozpościerają się zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wypasanych jest ponad 1000 owiec.

Strefa Kultury w KatowicachStrefę Kultury tworzy Spodek, Nowe Muzeum Śląskie, budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Jest to stosunkowo nowo wyremontowane miejsce stworzone na obszarze wcześniej zajmowanym przez kopalnię. Teren ten to idealne miejsce do spacerów w otoczeniu przepięknie zaaranżowanego roślinno-miejskiego krajobrazu.

Śląsk to region Polski nieustannie przyciągający turystów. Zawdzięcza to wyjątkowym walorom turystycznym i przepięknym krajobrazom górskim. Jest to także województwo, w którym coraz więcej osób się osiedla. Na Śląsku znajduje się wiele atrakcyjnych, rozwijających się miast dla młodych, a także przepięknych wsi wręcz idealnych na spędzenie tam swojej emerytury. Nowe mieszkania na obido.pl, zlokalizowane na śląsku, mogą okazać się wspaniałą inwestycją.