Wiadomości

  • 23 sierpnia 2021
  • 28 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4156

Koleje Śląskie zapraszają do zwiedzania bazy - dzień otwarty

Za nami:

Już w sobotę, 28 sierpnia na zakończenie wakacji oraz w ramach obchodów Europejskiego Roku Kolei śląski przewoźnik zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania swojej bazy w Katowicach. Będzie można m.in. wsiąść do symulatora pojazdu kolejowego.

Symulator pojazdu kolejowego
Symulator pojazdu kolejowego · fot. Koleje Śląskie


Na wszystkich, którzy odwiedzą tego dnia Koleje Śląskie czekać będzie szereg atrakcji skierowanych zarówno dla młodszych, jak i starszych. W ramach wydarzenia przewidziano m.in. wizytę w kabinie maszynisty, zwiedzanie hali napraw, obejrzenie podwozia pojazdów szynowych, prezentację możliwości jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego, a także spotkanie z pracownikami kolejowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące codziennej działalności Kolei Śląskich.

Przed przyjściem na wydarzenie można zarejestrować się poprzez formularz internetowy, który jest dostępny od soboty 21 sierpnia od godziny 12.00 pod adresem okazjonalne.kolejeslaskie.com.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch turach. Pierwsza z nich wyruszy z dworca w Katowicach z peronu czwartego o godzinie 9:00 i powróci na niego o godzinie 11:35, druga od 11:35 do 14:10.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa gości wprowadzone zostały poniższe zasady:

1. W trakcie zwiedzania bazy Kolei Śląskich uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką.
2. Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich powyżej 16. roku życia jest posiadanie ważnego oświadczenia ze zgodą na uczestnictwo w wydarzeniu wypełnionego przez rodziców/opiekunów prawnych.
3. Osoby niepełnoletnie poniżej 16. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu będąc pod opieką osoby dorosłej - pełnoprawnego opiekuna.
4. Za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich poniżej 16. roku życia podczas wydarzenia pełną odpowiedzialność ponoszą osoby dorosłe, pod których opieką się znajdują.
5. Podczas wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do poleceń opiekunów grupy lub/i pracowników spółki biorących udział w wydarzeniu.
6. Podczas wydarzenia, na terenie hali napraw wszyscy uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego noszenia kamizelek odblaskowych oraz kasków, które zapewnią Koleje Śląskie oraz do późniejszego ich zwrotu.
7. Podczas wydarzenia rekomendowane jest noszenie obuwia na płaskiej podeszwie.
Koleje Śląskie zachęcają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia swojej siedziby przy ulicy Raciborskiej 58 w Katowicach w dniu 28 br. sierpnia i sprawdzenia "od kuchni" jak wygląda codzienna działalność śląskiego przewoźnika!

ar / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.