czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3619

Do ZDP trafiła petycja mieszkańców w sprawie ulicy Prusa

Do Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej trafiła petycja mieszkańców w sprawie ulicy Prusa. W piśmie mieszkańcy zwrócili się do zarządu dróg o zamontowanie znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h na ul. Prusa od strony ul. Łukasiewicza, w pobliżu nowego ronda, oraz przywrócenie koszy na śmieci.

Reklama

Prusa, rondo
Do ZDP trafiła petycja mieszkańców w sprawie ulicy Prusa · fot. mp / czecho.pl


Pierwszym z postulatów mieszkańców jest zamontowanie znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h na ul. Prusa od strony ul. Łukasiewicza, w odległości 150 m od nowego ronda. - Od momentu włączenia do ruchu ronda kierowcy dojeżdżają do niego z dużymi prędkościami, stwarzając wielkie zagrożenie dla przechodniów zamierzających przejść przez przejście dla pieszych przy rondzie przez ul. Prusa i przez ul. Barlickiego, z uwagi na ograniczoną widoczność spowodowaną zakrętem oraz betonowym ogrodzeniem przy rondzie - argumentują mieszkańcy w piśmie skierowanym do ZDP. Jak dodają, zamontowanie znaku nie wiąże się z wielkim wydatkiem a może zwiększyć bezpieczeństwo dla przechodniów.

Mieszkańcy zwrócili się również z apelem o przywrócenie koszy na śmieci w ciągu ul. Prusa, na odcinku od ul. Łukasiewicza do ronda na skrzyżowaniu ul. Prusa i Barlickiego. - Zamontowanie koszy na śmieci będzie spełnieniem obietnicy danej w czasie decyzji wycinki drzew w ciągu tej ulicy - podkreślają mieszkańcy.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.