Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1124

[FOTO] "Tornistry pełne uśmiechów" trafiły do potrzebujących dzieci

Koniec sierpnia to dla wszystkich dzieci czas oczekiwania na rozpoczynający się rok szkolny, czas przygotowywania plecaków, szykowania książek, zeszytów i piórników. Niestety nie każde dziecko może cieszyć się zbliżającą się szkołą, gdyż brak mu podstawowego wyposażenia jakim jest plecak. Wtedy z pomocą przychodzi Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

"Tornistry pełne uśmiechów" trafiły do potrzebujących dzieci - 25.08.2021 · fot. Caritas diecezji bielsko-żywieckiej


W ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów" Caritas przekazała jak dotąd 75 plecaków osobom indywidualnym z terenu diecezji. Część plecaków trafiła do rodzin romskich z osiedla socjalnego w Żywcu. Ponadto na rzecz dzieci podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zostało przekazanych ponad 50 tornistrów z pełnym wyposażeniem w postaci wyprawki szkolnej. Dyrektor Caritas ks. Robert Kurpios przekazał plecaki na ręce Prezesa bielskiego koła Pana Piotra Ryszki, który nie krył wzruszenia z tego faktu.

- Nie ulega wątpliwości, że jak zwykle jesteśmy za pomoc bardzo wdzięczni. Diecezjalna Caritas to jedna z głównych instytucji, która nas cały czas wspiera i już teraz widzę w oczach dzieci tę radość, że z takimi pięknymi tornistrami będą mogły iść do szkoły - podkreślił prezes, dodając że Towarzystwo jest niejako listonoszem dobra, które niesie ze sobą Caritas. - Wy ofiarowujecie, a my przyjmujemy i przekazujemy to dobro dalej - dodał.

- Mamy nadzieję, że otrzymane tornistry i wyprawki szkolne ułatwią dzieciom lepszy start w nowy rok szkolny i będą wsparciem w podejmowaniu nowych wyzwań edukacyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli "Tornister Pełen Uśmiechów" - podkreślił Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

mp / czecho.pl

źródło: Caritas Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.