Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 849

Sprawdzone modele samochodów używanych - sprawdź propozycje!

Materiał partnera:

Polacy dużo chętniej wybierają samochody używane od nowych. Wpływ na to mają przede wszystkim ceny, które - co tu dużo mówić - są dużo niższe, a przecież nie każdy ma do dyspozycji taki budżet, by móc pozwolić sobie na auto z salonu. Na niekorzyść nowych samochodów przemawia także fakt, że szybko tracą na wartości. Są modele i marki, które kupujemy chętniej niż inne. Dziś chcielibyśmy przedstawić 3 propozycje warte uwagi. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy, być może pomoże Ci to w wyborze.

Silesia


Rok 2020 przyniósł wiele zmian w branży motoryzacyjnej. Przez trwającą pandemię sprzedaż nowych modeli spadła. Większość producentów odnotowała spadki w porównaniu do roku poprzedniego. Dzisiaj na tapet wzięliśmy 3 marki, które mogą pochwalić się sporą liczbą rejestracji w 2020 roku, a mianowicie Volkswagen, Ford i Opel. Jak wynika z zestawienia Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Volkswagen stanął na podium i zajął 3. pozycję. Z kolei Ford zajął 8., a Opel 12. miejsce.
 

Jakie modele popularnych marek wybrać?


 
Wybór marki i modelu należy dostosować przede wszystkim do swoich potrzeb, ale też finansowych możliwości. Wybraliśmy dla Ciebie kilka propozycji wartych rozważenia.
 

Opel


 
Jeśli poszukujesz auta w rozsądnej cenie, które idealne sprawdzi się podczas jazdy po mieście i będzie łatwe w codziennej eksploatacji, to polecamy Twojej uwadze przede wszystkim 2 modele: Opel Astra i Opel Corsa, które znajdziesz na https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/opel/. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu tysięcy złotych. Na miejskie warunki wystarczający będzie silnik 1.2 lub 1.4. Opel Astra z większym silnikiem może z powodzeniem konkurować z takimi autami jak Volkswagen Golf czy Ford Focus.
 

Volkswagen


 
Samochody marki Volkswagen są jednymi z najlepiej sprzedających się w Europie i na świecie. Fakt ten raczej nikogo nie powinien dziwić, w końcu w przypadku niemieckiego producenta trwałość idzie w parze z komfortem jazdy, w dodatku auta są dopracowane w każdym calu i ponadprzeciętnie funkcjonalne. Najczęściej poszukiwany na rynku samochodów używanych jest przede wszystkim Volkswagen Passat B7. Nie brakuje też chętnych na model Volkswagen Golf. Sporo propozycji od marki Volkswagen w dobrym stanie technicznym i okazyjnej cenie dostępnych jest tutaj: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/volkswagen/.

Ford


 
Wśród amerykańskich samochodów używanych dużym zainteresowaniem cieszy się model Ford Focus, który jest najpopularniejszy w swojej klasie. Do jego największych zalet należą niskie koszty eksploatacji, wygodne prowadzenie, a także wysoki komfort jazdy. Cechuje się też trwałością, dzięki zastosowaniu silnika  silnik 1.0 EcoBoost. Wśród ofert dostępnych na https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/ford/ warto też poszukać Forda Mondeo, który ma dobry silnik diesla i w dodatku oferuje ponadprzeciętną przestronność.
 

Kupujemy samochód z rynku wtórnego - o czym pamiętać?


 
Przeszukując aktualnie dostępne propozycje na https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/ skupiaj się nie tylko na samych samochodach, ale też lokalizacji, gdzie są dostępne. Najłatwiej, a zarazem najbezpieczniej jest kupić auto znajdujące się niedaleko od miejsca zamieszkania.

Po dokonaniu wstępnej selekcji przychodzi moment na obdzwonienie sprzedawców aut, którymi jest się potencjalnie zainteresowanym. Warto pamiętać, że już podczas rozmowy można się sporo dowiedzieć i na tej podstawie wywnioskować, czy w ogóle warto umawiać się na oględziny. Stan techniczny najlepiej sprawdzić samemu, nie powinno się nikomu wierzyć w tej sprawie na słowo. Oględziny powinny odbyć się w świetle dziennym, na miejscu u sprzedającego. Jak będzie jasno, to łatwiej będzie zobaczyć wszelkie mankamenty, a podczas jazdy próbnej od razu ujawnią się ewentualne problemy z motorem.

Twoja wiedza o samochodach jest znikoma? Poproś o pomoc w zakupie kogoś z rodziny lub znajomego, kto się na nich zna i wie, na co patrzeć podczas oględzin. Nawet jeśli miałbyś zapłacić komuś za taką usługę, to bardziej opłaca się wydać symboliczną kwotę za pomoc niż dać się oszukać przez nieuczciwego sprzedawcę na tysiące złotych.