czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 5304

Justyna Iskrzycka odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę

Justyna Iskrzycka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio pochodząca z Czechowic-Dziedzic, została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Justyna Iskrzycka odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę
Justyna Iskrzycka odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę · fot. Kancelaria Prezydenta


Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w miniony wtorek, 31 sierpnia w Pałacu Prezydenckim. Wśród piętnastu sportowców odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej", znalazła się Justyna Iskrzycka.

Loading...


- Dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej za radość, emocje i dumę. Znakomicie daliście Państwo radę - podkreślał Andrzej Duda. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyła także Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Reprezentacja Polski wywalczyła w Tokio 14 medali: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Loading...


Justyna Iskrzycka zdobyła brązowy medal w konkurencji K4 500m w osadzie z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską. Kajakarka pochodząca z Czechowic-Dziedzic, obecnie mieszkanka Dankowic, swoją przygodę z kajakarstwem zaczynała w klubie Górnik Czechowice na czechowickim Kopalnioku. Jej pierwszym trenerem był Edward Apel. Obecnie Iskrzycka reprezentuje barwy klubu AZS-AWF Katowice.

mp / czecho.pl
źródło: www.prezydent.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.