czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2021
  • wyświetleń: 1201

[FOTO] Samorządowcy w Bielsku-Białej obchodzili 30-lecie ŚZGiP

Od 2 do 3 września odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia istnienia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Wydarzenie odbyło się - na zaproszenie prezydenta Jarosława Klimaszewskiego - w Bielsku-Białej. Hasłem przewodnim spotkania było "Przeszłość - Przyszłość - Samorządność".

Reklama

Samorządowcy w Bielsku-Białej obchodzili 30-lecie ŚZGiP - 02-03.09.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała, ŚZGiP


Konferencja plenarna z udziałem zaproszonych gości odbyła się w hotelu Viena. Tematem przewodnim była próba oceny sytuacji w samorządach pod wspólnym tytułem Samorząd kiedyś i dziś. Dyskusje prowadzono w dwóch panelach - Klimat początków samorządności oraz Spojrzenie na samorząd po latach. Uzupełnieniem sesji były dyskusje o stanie samorządu i aktualnych wyzwaniach - przygotowano wystąpienia tematyczne na temat finansów samorządowych, nowej perspektywy UE i innych istotnych zagadnień. Chętni wysłuchali też wykładu historycznego na temat dziejów Bielska-Białej, który wygłosił Jacek Kachel.

W Teatrze Polskim odbyła się uroczysta gala i wręczenie Laurów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Laury są formą docenienia szczególnego, wieloletniego zaangażowania w bieżącą działalność związku pracowników urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych, które wchodzą w skład związku, instytucji różnego szczebla i organizacji oraz innych osób. Była to pierwsza edycja Laurów, od teraz wyróżnienie będzie to przyznawane cyklicznie co 5 lat. Statuetki Laurów ŚZGIP zostały wykonane przez artystów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Laury Za zasługi dla samorządowej współpracy otrzymali: Piotr Absalon, Mariusz Dyka, Bożena Herbuś, Jarosław Rokicki, Elżbieta Student, Sylwia Uchnast-Gara. Nagroda specjalna - za zasługi dla samorządowej współpracy, zwłaszcza w ostatnich pięciu latach laury przypadła Jackowi Krywultowi, Zygmuntowi Frankiewiczowi, Ferdynandowi Morskiemu i Andrzejowi Porawskiemu. Nagrodą specjalną za zasługi dla samorządowej współpracy nagrodzono instytucje: Kijowski Oddział Regionalny Związku Miast Ukrainy i Politechnikę Śląską.

Na koniec zebrani obejrzeli widowisko performatywne Bez/senna. Dla uczestników sesji związku przygotowano także samorządowe rozgrywki siatkarskie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz zwiedzanie Centrum Sportu Rekord.

mp / czecho.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.