Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 6572

PKP PLK wyjaśnia, skąd opóźnienie na modernizacji linii nr 93

O ponad dwa lata później, niż zakładano, zakończy się modernizacja linii kolejowej nr 93 na odcinku od Czechowic-Dziedzic do Trzebini. Skąd tak duże opóźnienie? Wyjaśnia Dorota Szalacha w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl.

Dwa lata opóźnienia na modernizacji linii kolejowej nr 93 do Trzebini
PKP PLK wyjaśnia, skąd opóźnienie na modernizacji linii nr 93 · fot. PKP PLK


Przypomnijmy, spółka PKP PLK realizuje wart ponad 800 mln zł projekt przebudowy linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Zebrzydowice. Porr modernizuje linie kolejową z Oświęcimia do Czechowic-Dziedzic, a ZUE na odcinku Trzebinia - Oświęcim. Według umów z wykonawcami prace powinny były już się zakończyć. Tymczasem jak informuje PKP PLK, inwestycja potrwa aż do końca 2023 roku. Modernizacja linii nr 93 powoduje szereg utrudnień dla pasażerów.

Jak tłumaczy w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, na linii nr 93 od Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia już teraz "oprócz nowych peronów w Kaniowie i Dankowicach przy torze nr 1 oddano do eksploatacji 6 km nowego toru nr 1 na odcinku Dankowice - Czechowice - Dziedzice wraz z obiektami inżynieryjnymi: 10 przepustów; 4 mostów i 2 wiaduktów kolejowych". Więcej o obecnych postępach w ramach prowadzonej inwestycji portal czecho.pl pisał tutaj.

Jednak, jak dodaje przedstawicielka PLK w rozmowie z Rynkiem Kolejowym, harmonogram prac na tym odcinku musiał zostać zaktualizowany, m.in. dlatego, że na stacji Oświęcim będzie przejście podziemne - dogodniejsza droga dla podróżnych (korzystniejsze rozwiązanie niż planowany remont kładki). Ponadto konieczne są dodatkowe roboty na 11 obiektach inżynieryjnych. Jak informuje przedstawicielka PKP PLK, obecnie zamawiający i wykonawca uzgadniają warunki realizacji prac.

mp / czecho.pl

źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.