Wiadomości

  • 11 września 2021
  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 23469

Rajd Śląska zakończony tragedią w Chybiu. Nie żyje pilotka rajdowa!

W sobotę, 11 września około godziny 11.00 w Chybiu na ul. Leśnej (pow. cieszyński) doszło do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na trasie Rajdu Śląska. Niestety w wypadku śmierć poniosła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy, który został przewieziony do szpitala. Impreza została przerwana.

Tragiczny wypadek na trasie Raju Śląska - 11.09.2021 · fot. Bielskie Drogi


Wypadek miał miejsce na końcu stosunkowo prostego odcinka drogi (ok. 150-200m), zakończonego zakrętem w lewo o około 90 stopni. Honda Civic z numerem bocznym 40 uderzyła w ogrodzenie posesji po lewej stronie, kilkanaście metrów przed zakrętem. Kuta brama przebiła karoserię pojazdu. Pasażerka nie miała szans, zginęła na miejscu.

Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania.

Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy. Środowisko rajdowe pogrążyło się w głębokim żalu.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy - poinformowali organizatorzy rajdu.

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.