Wiadomości

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 715

Jak kupić motocykl swoich marzeń?

Materiał partnera:

Przyszedł czas na wymarzony motocykl. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

offsite


Zakup wymarzonego motocykla to niełatwa decyzja. Szczególnie jeśli jesteś początkującym motocyklistą, wybór odpowiedniego sprzętu może kosztować Cię wiele energii i emocji. Co więcej, zakupy niekoniecznie muszą zakończyć się happy endem. Jeśli nie chcesz utonąć w morzu możliwości, poproś o pomoc kogoś, kto ma większe doświadczenie na jednośladzie. Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś, możesz nawet nie wiedzieć, o co pytać, co może Ci przeszkadzać, a co będzie zaletą. Co więcej, obiektywne spojrzenie doświadczonego kolegi pomoże uniknąć ewentualnych rozczarowań. Darmowe ogłoszenia bez rejestracji znajdziesz na https://www.bazos.pl/.

Sprawdź dokumentację jednośladuCzy znalazłeś idealny sprzęt w rozsądnej cenie? To świetnie! Zanim pójdziesz go obejrzeć, wpisz w wyszukiwarkę numer telefonu sprzedawcy lub fragment oferty. Możesz łatwo umówić się na spotkanie, jeśli nie odkryjesz żadnych niepokojących wyników np. negatywnych opinii czy wpisów oszukanych osób.
Po dotarciu na miejsce zacznij od papierkowej roboty - sprawdź dwukrotnie, czy numery seryjne w dowodzie rejestracyjnym zgadzają się z tymi w dokumentach. Jeśli nie jesteś pewien, skontaktuj się lub udaj się na posterunek policji i sprawdź numery w bazie danych skradzionych motocykli.

Zwróć uwagę na przebiegNastępnym krokiem jest spojrzenie na licznik kilometrów. Jeśli motocykl ma niewielki przebieg, być może był już wcześniej cofany. Również, jeśli natkniesz się na motocykl turystyczny z rocznika '99 z 12 tysiącami kilometrów na liczniku, który wygląda na weterana przygód z kuframi, zastanów się dwa razy.
Pamiętaj również, że ilość przejechanych kilometrów może być określona na podstawie tego, jak bardzo zużyte są manetki, podnóżki, tarcze hamulcowe i powierzchnia styku kolan z bakiem lub ramą. Sprzedawcy nie opłaca się wymieniać tych elementów, ponieważ to dodatkowy koszt, który obniża potencjalny zysk.

Zweryfikuj stan lakieruWarto również zwrócić uwagę na stan powłoki lakierniczej. Jeśli jest mocno porysowany lub ma widoczne wgniecenia, prawdopodobnie jeden z poprzednich właścicieli rozbił go. Nieoryginalny lakier można czasem znaleźć na używanych motocyklach. Sprzedawca prawie na pewno powie Ci, że chciał tylko zmienić kolor.
Możliwe, że tak jest, ale nie można też wykluczyć, że świeża warstwa farby ma na celu ukrycie wad. Warto również zwrócić uwagę na oklejony motocykl. Naklejki nadają charakteru, ale to zwykle spory wydatek. Jeśli dotychczasowy właściciel zlecił to zadanie amatorom, to efekty będą bardzo słabe, co z pewnością rzuci Ci się w oczy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?Higienicznie czysty silnik może być sygnałem, że on cieknie lub właściciel jest perfekcjonistą. Jeśli to druga, bardziej dla Ciebie korzystna opcja, to potwierdzenie znajdziesz w innych elementach, a także samej osobie sprzedającego. Zwróć uwagę na opony czy są łyse. Jeśli tak to będziesz miał dodatkowy wydatek od razu po zakupie motocykla.

Znalezienie idealnego jednośladu to wbrew pozorom zadanie wymagające. Najlepiej poprosić o pomoc specjalistę z renomowanego warsztatu lub przyjaciela, który ma jednoślad. W ten sposób unikniesz wpadki i dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków. Gdzie najlepiej poszukać jednośladu? Wejdź na ogłoszenia motocykle. Szerokiej drogi!