Wiadomości

  • 16 września 2021
  • wyświetleń: 846

Dlaczego oczyszczacze powietrza są coraz popularniejsze?

Materiał partnera:

Dawniej, kiedy w Polsce była zima, a z kominów buchał ciemny gęsty dym, czuć było nieprzyjemny zapach w powietrzu, ale nie zastanawialiśmy się bardzo nad jego szkodliwością. Teraz gdy technologia i wiedza medyczna są na znacznie wyższym poziomie, naukowcy co rusz podkreślają, jak duże znaczenie dla zdrowia ma zanieczyszczenie powietrza.

Whitpress


Polska jest jednym z regionów, w których jest wyjątkowo duży smog. Na części obszarów zanieczyszczenie powietrza jest przez większą część roku. Mamy dużo lepszą świadomość, z czym wiąże się wdychanie szkodliwych związków, więc szukamy sposobów, by to zmienić. Z pomocą przychodzą właśnie oczyszczacze powietrza.

Jak bardzo może nam szkodzić powietrze?To, że nie czujemy zmiany w zapachu powietrza lub nie widzimy dymu, nie znaczy, że powietrze jest dobrej jakości. Może być w nim bardzo dużo groźnych dla zdrowia lotnych związków organicznych i pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10, z czym mamy do czynienia zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich. Jeżeli będziemy je wdychać może znacząco obniżyć się nasza odporność, jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju alergie, rozwój nowotworów, chorób układu oddechowego i krążenia. Poza tym zanieczyszczenie powietrza ma istotny wpływ na koncentrację i zwiększa problemy ze snem, co z kolei przełoży się na gorszą wydajność w pracy.

Dlaczego oczyszczacze powietrza to dobry pomysł?Powietrze wpływa na zdrowie, samopoczucie i nasze funkcjonowanie każdego dnia. Chcąc poprawić stan powietrza w najbliższym otoczeniu, coraz więcej osób prywatnych i firm inwestuje w oczyszczacze powietrza. Jeśli zdecydujemy się na model z kilkupoziomową filtracją, to możemy mieć pewność, że z powietrza eliminowane są większe cząsteczki jak sierść, czy kurz, lotne związki i pyły zawieszone. Dzięki temu możemy być zdrowsi, a jakość życia się poprawi. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie każdy od razu czuje różnice. Najczęściej najbardziej widoczna jest dla alergików i astmatyków, ale w dłuższej perspektywie można zauważyć, że domownicy nie chorują, a pracownicy lepiej wykonują swoje obowiązki.

Oczyszczacz eliminuje drobnoustroje i wirusyWielkimi krokami zbliża się jesień, a tym samym sezon grypowy. Mając dobrej jakości oczyszczacz, na przykład z jonizatorem powietrza, zyskujemy gwarancję, że poza tym, że będzie usuwał podstawowe zanieczyszczenia, wyeliminuje także różnego rodzaju drobnoustroje, roztocza, wirusy i grzyby. Dzięki temu, że nie będą unosić się w pomieszczeniu, zarazki mniej będą się przenosić, a wszyscy będą zdrowsi.

Aby czerpać wszystkie wymienione korzyści, trzeba pamiętać o tym, by wybrać takie urządzenie, które będzie miało kilka filtrów wychwytujących cząsteczki innej wielkości. Trzeba też zweryfikować takie parametry jak wydajność. Nie możemy oczekiwać, że niewielki model zaprojektowany z myślą o pomieszczeniu kilkunastu metrów, będzie efektywny w kilkudziesięciometrowym biurze. Ponadto zweryfikujmy, czy w urządzeniu są dodatkowe funkcje, jak wspomniany jonizator albo nawilżacz.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://zdrovi.pl/