Wiadomości

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 4700

[WIDEO] Kontrola cięzarówki na DK-1. Zamiast bakalii były papierosy

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przejęła transport ponad 1,9 mln szt. nielegalnych papierosów. Do ujawnienia 540 kartonów papierosów doszło na DK-1 w rejonie Czechowic-Dziedzic.KAS skontrolowała na drodze DK-1 samochód ciężarowy. W przestrzeni ładunkowej samochodu znajdowało się 9 zafoliowanych palet. Kierowca wyjaśnił, że nie wie co przewozi. Z dokumentów wynikało, że na paletach powinny być bakalie, które miały trafić do odbiorcy z południa Europy.

Na paletach znajdowało się 540 nieoznaczonych kartonów, a w nich papierosy luzem. Ponad 1,9 mln szt. papierosów z oznaczeniem znanego producenta wyrobów tytoniowych.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły do obrotu, Skarb Państwa straciłby blisko 2,3 mln zł tytułem należnych podatków. Kierowca pojazdu został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna był już wcześniej notowany, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. W przypadku nadzwyczajnego obostrzenia, sąd może zdecydować o wyższej karze.

Postepowanie karne skarbowe poprowadzi śląska KAS pod nadzorem prokuratora. Sprawa jest rozwojowa, postępowanie pozwoli ustalić rozmiar i organizatorów nielegalnego procederu.

ab / czecho.pl

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.