Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 2285

Gmina Czechowice-Dziedzice na 3. miejscu w rankingu samorządów

Wysokie, trzecie miejsce w Polsce i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich. Wyróżnienie w Rankingu za 2020 rok nasza gmina otrzymała w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Jest to powtórzenie wyniku z roku 2018, kiedy Czechowice-Dziedzice, od wielu lat utrzymujące się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu, znalazły się już na podium.

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Gmina Czechowice-Dziedzice na 3. miejscu w rankingu samorządów · fot. Mariusz


- Czechowice-Dziedzice ocenione zostały wysoko, między innymi za skuteczne pozyskiwanie oraz sprawne wydawanie środków zewnętrznych, pochodzących zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych, opracowanie sektorowej (tematycznej) Strategii Rozwoju Gminy, modelową wręcz współpracę z przedsiębiorcami i reprezentującym ich samorządem gospodarczym oraz działania promujące edukację, kulturę i sport - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Gmina Czechowice-Dziedzice na 3. miejscu w rankingu samorządów
Gmina Czechowice-Dziedzice na 3. miejscu w rankingu samorządów · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Loading...


Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: Dobry Polski Samorząd.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe, www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.