Wiadomości

  • 1 października 2021
  • wyświetleń: 5150

Podczas sesji Rady Powiatu pożegnano dyrektorkę Centrum Psychiatrii

Na sesji Rady Powiatu Bielskiego, która odbyła się w czwartek, 30 września, dziękowano Lucynie Łagowskiej, która kończy pracę na stanowisku dyrektora Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka. W związku z tym, że 2 konkursy na jej następcę nie przyniosły rozstrzygnięcia, na pełniącą obowiązki szefowej bielskiego centrum powołano dr Izabelę Dydo-Konior, dotychczasową dyrektor ds. lecznictwa w tej placówce. Rozpocznie ona pracę od października.

Podczas sesji Rady Powiatu pożegnano dyrektorkę Centrum Psychiatrii
Podczas sesji Rady Powiatu pożegnano dyrektorkę Centrum Psychiatrii · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Lucyna Łagowska przepracowała w bielskiej placówce 30 lat. Zanim została dyrektorem, była naczelną pielęgniarką. Teraz przechodzi na emeryturę.  - Nasz szpital dzięki pani dyrektor zrobił ogromny skok naprzód, jeśli chodzi o warunki lokalowe i kadrę lekarską. Olszówka realizuje program pilotażowy Centra Zdrowia Psychicznego Ministerstwa Zdrowia - dziękował na sesji starosta Andrzej Płonka.

Lucyna Majewska, naczelniczka wydziału zdrowia w bielskim starostwie dodaje, że upór dyrektor Łagowskiej doprowadził do otrzymania z ministerstwa zgody na prowadzenie specjalizacji w zakresie psychiatrii dla lekarzy. Obecnie przy ul. Olszówka szkoli się 8 lekarzy rezydentów. W minionym tygodniu były odbiory techniczne oddziału dziennego psychiatrycznego rehabilitacyjnego, który przeszedł gruntowną modernizację. - Nadal jest ciasno. Mówimy o potrzebach ok. 270 tys. dorosłych mieszkańców powiatu bielskiego i miasta Bielska-Białej. Myślę jednak, że kiedy uruchomimy drugie centrum psychiatrii w Bielsku-Białej, a docelowo gdyby jeszcze doszły Czechowice-Dziedzice, to temat będzie załatwiony - mówi Lucyna Łagowska.

Izabela Dydo-Konior jest lekarzem psychiatrą, związaną z Bielskim Centrum Psychiatrii - Olszówka od końca 2009 r. Zastępca lekarza kierującego oddziałem całodobowym psychiatrycznym ostatnio pełniła funkcję dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu przy ul. Olszówka. Na p.o. dyrektora BCP została powołana do końca marca 2022 r.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.