Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 1872

Konsultacje lekarskie bez wychodzenia z domu

Materiał partnera:

Wizyty lekarskie nie należą do ulubionych czynności, a czasem mamy problem z wygospodarowaniem czasu na wizytę stacjonarną, szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy tylko e recepty. W takich sytuacjach warto rozważyć konsultacje lekarskie online, które gwarantują komfort i oszczędność czasu.

Linkhouse


W czasach, gdy większość spraw możemy załatwić przez internet, również konsultacje online z lekarzem stają się coraz popularniejsze. Lekarz online, podobnie jak podczas wizyty stacjonarnej wystawi diagnozę i wypisze receptę. Taka wizyta gwarantuje też komfort, szczególnie wtedy, gdy chcemy poruszyć intymne kwestie, a wizja wizyty w gabinecie powoduje stres. Wtedy łatwiej omówić swoje problemy na czacie lub podczas rozmowy telefonicznej. U jakich specjalistów możesz zamówić konsultację online?

Konsultacje lekarskie online - co musisz wiedzieć



W serwisie haloDoctor znajdziesz wielu specjalistów, u których możesz zamówić wizytę online. Konsultacja lekarska na wideoczacie lub przez telefon to oszczędność czasu i stresu związanego z osobistą wizytą w przychodni. Do dyspozycji masz lekarzy z ponad 40 specjalizacji. Skonsultujesz się między innymi z lekarzem rodzinnym, ginekologiem, pediatrą, diabetologiem czy też kardiologiem. Możesz kontynuować dotychczasową terapię i zamówić e receptę lub zgłosić się z nowym problemem. Szybko zamówisz też konsultacje lekarskie umożliwiające wystawienie recepty na tabletki antykoncepcyjne czy antykoncepcję awaryjną.

Duży wybór lekarzy umożliwia wyszukanie specjalisty, który skonsultuje Twój przypadek w wybranym terminie, nawet w weekend i w nocy. Podczas e-wizyty spokojnie zadasz wszystkie pytania, udostępnisz lekarzowi dokumentację medyczną i omówisz objawy. Konsultacja online to najlepszy sposób, żeby przekonać się, że wizyta u lekarza nie wymaga konieczności czekania w kolejkach i narażania się na infekcje w przychodniach.

Psychiatra online - umów wizytę w dogodnym terminie



Wiele osób potrzebuje szybkiej konsultacji psychiatrycznej, jednak na wizytę w przychodni często trzeba czekać kilka tygodni. Nie wszyscy mają też możliwość skorzystania z pomocy lekarskiej w najbliższej okolicy, ponieważ w mniejszych miejscowościach nie ma gabinetów psychiatrycznych. W takich sytuacjach psychiatra online okazuje się najlepszym wyborem. Depresja, nagłe zmiany nastroju, halucynacje, lęki, bezsenność - wszystkie problemy można omówić w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu. Wygoda korzystania z konsultacji online sprawia, że nie trzeba odkładać wizyty na później. Możesz zamówić szybką wizytę u danego lekarza i wybrać sposób kontaktu - wideo, czat lub telefon.

E-recepta bez wychodzenia z domu



Wypisanie recepty nie zajmuje dużo czasu, dlatego wizyta w gabinecie lekarskim tylko w tym celu bywa stratą czasu. Idealnym wyjściem jest więc e-recepta wystawiona na wizycie online, ponieważ odbywa się to szybko i w dogodnym dla pacjenta terminie. E-recepta ma też tę zaletę, że nie można jej zgubić, ponieważ do jej zrealizowania potrzebny jest 4-cyfrowy kod i numer PESEL pacjenta. Nawet jeśli kod się zawieruszy, wystarczy zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta (IPK), gdzie znajdują się informacje o wszystkich aktywnych receptach. Są tam również informacje dotyczące dawkowania i zaleceń. Można również otrzymać kod e-recepty poprzez sms i e-mail, wystarczy tylko zaznaczyć taką opcję na IPK. Warto pamiętać, że e-recepta jest obecnie główną formą wystawiania recept, a recepta tradycyjna może być wystawiona tylko w wyjątkowych sytuacjach. E-receptę podczas wizyty online można otrzymać w ramach kontynuacji leczenia lub na nowe schorzenie, jeśli dysponujemy wynikami badań pozwalającymi ustalić konieczność leczenia.