Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 9694

Ligota: podczas zebrania wiejskiego rozmawiano o rozbudowie SP2

Podczas tegorocznego zebrania wiejskiego w Ligocie poruszono kwestię rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie Miliardowicach. Jak wskazał Maciej Kołoczek, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, placówka doczeka się inwestycji.

Będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. SP nr 2 w Ligocie


Pytanie o rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie Miliardowicach zadał podczas zebrania jeden z mieszkańców. W odpowiedzi Maciej Kołoczek, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic wskazał, że będzie to najważniejsza inwestycja oświatowa w gminie w 2022 roku. Według zapowiedzi samorządowca, mają zostać dobudowane 3 sale do nauki, sanitariaty oraz mała salka. Ma to w znaczący sposób polepszyć warunki do nauki dla uczniów, którzy do teraz uczą się w salkach katechetycznych oddalonych o kilkaset metrów od szkoły.

Podczas dyskusji poruszono również kwestię rozbudowy ligockiej Szkoły Podstawowej nr 1. - Warunki do nauki w SP1 są zdecydowanie lepsze, niż w SP2. Po likwidacji gimnazjów, to szkoła w Miliardowicach ma duże braki lokalowe. W SP nr 1, zostanie wyremontowany dach, a jeżeli znajdą się dodatkowe środków budżecie zostanie zrobiony kapitalny remont dachu wraz z adaptacją poddasza w Szkole Podstawowej nr 1 - przekonywał burmistrz Kołoczek. Dyrektor SP1 zapytała również, w jakiej kolejności będą remontowane szkoły gminne. Jak poinformował Maciej Kołoczek, w pierwszej kolejności zostanie rozbudowana SP2 w Ligocie Miliardowicach, jako druga ligocka SP1, a kolejną inwestycją będzie modernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 na czechowickim Lipowcu.

Głos zabrał również radny Jerzy Bożek, który zaznaczył, że szkoła w Miliardowicach jest jedyną w gminie, która mimo dwuzmianowej pracy musi korzystać z salek katechetycznych i mimo mrozów i deszczów posyłać uczniów na zajęcia poza budynek szkoły. Zaapelował do władz gminy, że aby mimo trudnej sytuacji finansowej zrealizowaĆ to zadanie. Burmistrz Marian Błachut powiedział, że nie trzeba go przekonywać, gdyż jest świadomy, że ta inwestycja jest kluczowa i będzie realizowana

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.