Wiadomości

  • 10 października 2021
  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 3672

Jest odpowiedź na petycję ws. ograniczenia prędkości na ul. Prusa

Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej odpowiedział na petycję w sprawie ulicy Prusa. Mieszkańcy zwrócili się w niej do zarządu dróg o zamontowanie znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h na ul. Prusa od strony ul. Łukasiewicza, w pobliżu nowego ronda, oraz przywrócenie koszy na śmieci.

Prusa, rondo
Jest odpowiedź na petycję ws. ograniczenia prędkości na ul. Prusa · fot. mp / czecho.pl


Petycja trafiła do ZDP Bielsko-Biała pod koniec lipca. Pierwszym z postulatów mieszkańców jest zamontowanie znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h na ul. Prusa od strony ul. Łukasiewicza, w odległości 150 m od nowego ronda. - Od momentu włączenia do ruchu ronda kierowcy dojeżdżają do niego z dużymi prędkościami, stwarzając wielkie zagrożenie dla przechodniów zamierzających przejść przez przejście dla pieszych przy rondzie przez ul. Prusa i przez ul. Barlickiego, z uwagi na ograniczoną widoczność spowodowaną zakrętem oraz betonowym ogrodzeniem przy rondzie - argumentowali mieszkańcy w piśmie skierowanym do ZDP. Jak dodawali, zamontowanie znaku nie wiąże się z wielkim wydatkiem a może zwiększyć bezpieczeństwo dla przechodniów.

Mieszkańcy zwrócili się również z apelem o przywrócenie koszy na śmieci w ciągu ul. Prusa, na odcinku od ul. Łukasiewicza do ronda na skrzyżowaniu ul. Prusa i Barlickiego. - Zamontowanie koszy na śmieci będzie spełnieniem obietnicy danej w czasie decyzji wycinki drzew w ciągu tej ulicy - podkreślali mieszkańcy.

Zarząd Dróg Powiatowych odpowiedział na pismo mieszkańców. - 22 września w przedmiotowej sprawie odbyła się wizja z udziałem przedstawicieli Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Urzędu Miasta Czechowice-Dziędzice. Komisja negatywnie zaopiniowała wprowadzanie dodatkowego oznakowania zakazu "ograniczenia prędkości do 40 km/h" jako środka uspokojenia ruchu w obrębie przedmiotowego skrzyżowania - czytamy w odpowiedzi ZDP.

- Zwrócono się do przedstawiciela WRD KMP w Bielsku-Białej o dyslokacje patroli w celu eliminacji niepożądanych zachowań. Poinformowano zainteresowanych o możliwości zgłaszania uwag na Krajowej Mapie Zagrożeń, czego wcześniej nie odnotowano. Dodatkowo zwrócono się do przedstawiciela Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice o wystąpienie do straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach o zainstalowanie monitoringu na rondzie - dodaje zarząd dróg.

Jak czytamy w notatce służbowej dołączonej do odpowiedzi na petycję, sprawdzono również istniejącą infrastrukturę drogową oraz warunki ruchowe. Wnioskujący poinformowali o nieprzestrzeganiu obowiązujących ograniczeń prędkości oraz "używaniu nowopowstałego skrzyżowania do uprawiania wyścigów". Podczas wizji lokalnej zawnioskowano również o przywrócenie w ciągu ul. Prusa koszy na śmieci.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.