Wiadomości

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 14786

Zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Jezuita zasłabł podczas mszy świętej

W wieku 44 lat zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ, w Czechowicach-Dziedzicach znany ze swojej posługi jako wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli oraz pracy z tutejszą młodzieżą. Kapłan zasłabł w trakcie mszy świętej, zmarł w szpitalu.

Zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Jezuita zmarł podczas nabożeństwa
Zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Jezuita zasłabł podczas mszy świętej · fot. www.jezuici.pl


Do Towarzystwa Jezusowego o. Pietruszkiewicz wstąpił 21 sierpnia 1998 r. w Starej Wsi, a po dwuletnim nowicjacie złożył pierwsze śluby 26 sierpnia 2000 r. w Starej Wsi, które przyjął o. Rektor Krzysztof Dyrek SJ. W latach 2010-2014 pracował jako wikariusz, minister wspólnoty, katecheta oraz duszpasterz młodzieży w Czechowicach-Dziedzicach.

Po trzeciej probacji, w 2020 r., podjął posługę w Bytomiu jako Wikariusz i katecheta. Podczas gościnnej posługi w Łodzi, 27 września 2021 r., zasłabł w trakcie Eucharystii. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Zmarł w Łodzi 8 października 2021 r. w godzinach popołudniowych.

Msza pogrzebowa w sobotę, 16 października br., o 15.30 sprawowana będzie w jezuickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Pułaskiego 9. Pochówek nastąpi na cmentarzu Mater Dolorosa.

mp / czecho.pl

źródło: www.jezuici.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj