Wiadomości

  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 7009

W bielskim starostwie nagrodzono pracowników oświaty

Zdrowia i końca pandemii, oby wróciła normalność na którą kiedyś tak narzekaliśmy - takie życzenia było słychać na spotkaniu z okazji powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej wyróżniono pracowników oświaty.

Życzenia i awanse z okazji Dnia Nauczyciela także w starostwie
W bielskim starostwie nagrodzono pracowników oświaty · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Za nami trudny czas. Trzecia fala pandemii COVID-19 dała nam się mocno we znaki. Wy, jak nikt inny odczuliście tą rzeczywistość. Patrząc jednak na wyniki tegorocznych matur, nie mamy czego się wstydzić - nauczycielom dziękował starosta Andrzej Płonka. 25 nauczycieli zostało wyróżnionych finansową Nagrodą Starosty. Akty nadania na nauczyciela mianowanego odebrały 3 osoby.

- Żyliśmy i żyjemy w totalnym kryzysie, w którym próbujemy sobie poradzić. Najtrudniej było na początku- to było zaskoczenie, jak wojna. Teraz już sobie z tym radzimy, ale trzeba liczyć się z konsekwencjami. Może nie wszyscy zdają sobie z tego jeszcze sprawę, że ta sytuacja mocno nas pogruchotała psychicznie - mówi Jan Bieroński, dyrektor czechowickiego "ogólniaka".

Jak mówiła Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu, powiat bielski jest specyficzny, ponieważ ma do zaoferowania młodzieży każdy rodzaj szkoły pod kątem ich zainteresowań i potrzeb. - Mamy też szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, dom wczasów dziecięcych i poradnię psychologiczno-pedagogiczną - mówiła Dorota Nikiel, odpowiedzialna za oświatę w powiecie.

Powiat Bielski jest organem prowadzącym dla 4 szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Powiatowego Zespołu Placówek- Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk oraz placówek oświatowych: Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art." W Czechowicach-Dziedzicach, Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.