Wiadomości

  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 1454

Najlepsze podłoże na plac zabaw

Materiał partnera:

Nawierzchnia na plac zabaw to bardzo ważny element wyposażenia całego placu. Dzięki niej dzieci mogą się swobodnie bawić, nie obawiając się o ewentualne zranienia i kontuzje. Dlatego też tak ważny jest jej odpowiedni dobór. Firma Playtime oferuje wysokiej klasy nawierzchnie na place zabaw, dzięki którym dzieci mogą się swobodnie bawić.

Źródło: pixabay.com


Wybierając podłoże na plac zabaw, należy kierować się wieloma kryteriami. Nie chodzi tu jedynie o miejsce, w którym położony jest sam plac, ale także o sprzęty, jakie mają się na nim znaleźć i wiek dzieci, które mogą się na nim bawić. Dlatego też w ofercie marki Playtime znalazło się kilka propozycji nawierzchni na plac zabaw.

Bezpieczne nawierzchnie na placach zabawTak zdaniem opiekunów, jak i samych dzieci, place zabaw powinny być maksymalnie bezpiecznym miejscem. Syntetyczne nawierzchnie są dobrą alternatywą dla zwykłego trawnika, który nie zamortyzuje upadku w odpowiedni sposób. Podłoże na plac zabaw powinno być zatem maksymalnie bezpieczne dla dzieci. W ofercie firmy znajdują się także nawierzchnie na boiska sportowe — tam ryzyko upadku również jest bardzo duże, jednak ważne jest także bezpieczeństwo dla stawów zawodników.

Na dużych placach zabaw sprawdzają się nawierzchnie wylewane, ze względu na krótki czas ich montażu. Sprawdzą się tu również nawierzchnie syntetyczne. Na placu zabaw, na którym urządzenia zabawowe umieszczane są stosunkowo blisko siebie, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się płytki gumowe.

Czym charakteryzuje się bezpieczna nawierzchnia?Bezpieczna nawierzchnia oprócz łatwego utrzymania w czystości, powinna być także antypoślizgowa. Jej zastosowanie powinno być dość wszechstronne, Bezpieczne nawierzchnie powinny być również odporne na wspomniane wcześniej niskie temperatury oraz intensywną eksploatację. Dostępne rozwiązania zapewniają również bezpieczeństwo w razie upadku.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze bezpiecznej nawierzchni?Dzieci bawią się na placach cały rok. Nawierzchnia powinna być zatem odporna na niskie temperatury. Bezpieczne podłoże musi być także odpowiednie do sprzętu, który znajduje się w pobliżu, czyli uwzględniać maksymalną wysokość upadku danego urządzenia — wylicza ją producent i na tej podstawie wybiera gramaturę i rodzaj bezpiecznej nawierzchni.

Na obiektach sportowych bezpieczna nawierzchnia jest wybierana na podstawie aktywności, która jest podejmowana najczęściej na danym terenie — inne podłoże potrzebne jest do biegania, jeszcze inne do piłki nożnej lub kosza. W zależności od tego, jaka nawierzchnia zostanie wybrana, uprawianie danego sportu może być bezpieczne lub nie.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.