czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2021
  • 24 października 2021
  • wyświetleń: 4449

4 tysiące kolorowych odblasków trafi do uczniów podstawówek

Kolorowe odblaski w kształcie telefonu z numerem alarmowym 112 trafią do najmłodszych uczniów szkół podstawowych w powiecie bielskim. To efekt pracy Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy Staroście Bielskim.

Reklama

4 tysiące kolorowych odblasków trafi do uczniów podstawówek
4 tysiące kolorowych odblasków trafi do uczniów podstawówek · fot. Powiat bielski


Krzysztof Stankiewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej mówi, że jesienią i zimą do wypadków z udziałem pieszych dochodzi najczęściej z powodu braku widoczności. - Taki odblask jest widoczny już z odległości 150 m, co powoduje że kierowca jadący nawet z prędkością 90 km/h zdąży bezpiecznie się zatrzymać - mówi komisarz Stankiewicz. 4 tysiące kolorowych odblasków z logiem powiatu trafi do uczniów pierwszych i drugich klas podstawówek. To pierwsza taka odblaskowa akcja policji i bielskiego starostwa, ale jak zapowiedziała Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu - będą kolejne.

4 tysiące kolorowych odblasków trafi do uczniów podstawówek
4 tysiące kolorowych odblasków trafi do uczniów podstawówek · fot. Powiat bielski


Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstała w 2019 roku. Składa się z przedstawicieli Rady Powiatu, Zarządu Powiatu, pracowników starostwa oraz przedstawicieli bielskiej policji i Powiatowego Zarządu Dróg. Jej zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach.

- Z 10 najniebezpieczniejszych miejsc wskazanych przez policję interweniowaliśmy w 8 - mówi Grzegorz Gabor z zarządu. Radny Adam Caputa wymienia budowę przejść dla pieszych, ich doświetlanie lub budowę "wyniesionych" przejść. Ostatnia taka realizacja to skrzyżowanie ulic: Strażackiej, Wyzwolenia i Kościelnej w Wilkowicach, które zostało "podniesione", a asfalt zastąpiła kostka brukowa. Dzięki działaniu komisji w zeszłym roku m.in. w Kobiernicach wyniesiono i doświetlono 2 przejścia w okolicy szkoły, a w Czechowicach-Dziedzicach opracowano projekt przebudowy ul. Węglowej na odcinku od ul. Traugutta do ul. Górniczej (do torów kolejowych) uwzględniający budowę azylu i doświetlenie przejść. Doraźnie zamontowano punktowe elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka. Pod obrady komisji trafiają także sprawy zgłaszane przez radnych powiatowych i mieszkańców, którzy piszą do starosty.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.