czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2021
  • wyświetleń: 1428

Mieszkańcy apelują o budowę chodnika łączącego ul. Wąską i Prusa

Do redakcji portalu czecho.pl zgłosił się jeden z mieszkańców nowego osiedla bloków przy ulicy Wąskiej w Czechowicach-Dziedzicach, który zwrócił uwagę na brak chodnika łączącego ulicę Wąską (w okolicach czechowickiej noclegowni, po stronie ulicy Wąskiej) z ulicą Prusa wzdłuż ulicy Łukasiewicza, który mógłby poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Łukasiewicza Wąska
Mieszkańcy apelują o budowę chodnika łączącego ul. Wąską i Prusa · fot. mp / czecho.pl


Czechowiczanin zwrócił uwagę na fakt, że obecnie mieszkańcy ulicy Wąskiej muszą przechodzić przez jezdnię na chodnik po drugiej stronie ulicy, po stronie noclegowni, co często jest również niebezpieczne ze względu na duży ruch tirów, które nie zawsze poruszają się zgodnie z przepisami. Warto dodać, że w ostatnich kilku latach przy ulicy Wąskiej wybudowano kilka bloków oraz domów szeregowych, w których zamieszkało wiele rodzin z dziećmi.

- Z uwagi na to, że chodnik łączący ul. Wąską z ul. Prusa musiałby zostać wykonany w ciągu ul. Łukasiewicza, którą - jako drogą powiatową - administruje Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, gmina Czechowice-Dziedzice nie ma możliwości (zgodnie z obowiązującymi przepisami) wykonania takiego zadania ze środków własnych, w ramach zadań realizowanych przez Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego. W budżecie gminy na rok 2021 oraz wydatkach planowanych na rok 2022 nie zostało przewidziane udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację takiego zadania inwestycyjnego - informuje Wydział inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego.

- Mieszkańcy wskazujący na konieczność budowy chodnika mogą na zebraniu Zarządu Osiedla "Tomaszówka" zasygnalizować ten problem i zgłosić propozycję współfinansowania wykonania dodatkowego odcinka chodnika ze środków budżetu Osiedla. Jeżeli taki wniosek zostanie zaakceptowany przez większość mieszkańców, zadysponowane środki Osiedla mogą zostać przekazane do ZDP celem realizacji tego zadania - dodaje jednostka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.