Wiadomości

  • 26 października 2021
  • 31 października 2021
  • wyświetleń: 3122

[WIDEO] Mały wojownik walczy o każdy oddech. Trwa zbiórka

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka funduszy na rzecz małego Przemka Glaca na konieczny zabieg przeszczepienia komórek macierzystych, który można przeprowadzić tylko w Bangkoku. Przemuś to mały wojownik, który już od pierwszych dni swojego życia musiał rozpocząć walkę o każdy oddech.

Mały wojownik walczy o każdy oddech. Trwa zbiórka
Mały wojownik walczy o każdy oddech. Trwa zbiórka · fot. ReconMedia/YouTube


Przemuś już od pierwszych dni swojego życia musiał rozpocząć walkę o każdy oddech. Urodził się stosunkowo niewielki i często pojawiały się u niego bezdechy, które mogły być tragiczne w skutkach. Jest po zapaleniu opon mózgowych, martwicy jelita i wielokrotnie miał przetaczaną krew. Rodzice tego wojownika musieli stanąć na wysokości zadania i ukradkiem ocierali łzy, cały czas walcząc o jego życie. Mimo tego, że lekarze nie nie dawali rodzicom żadnej nadziei mama i tata maluszka wiedzieli, że zrobią wszystko, by Przemek miał szansę poznać świat. Chłopiec jest wspierany nie tylko przez rodziców, ale również przez niewiele starszą siostrę Tosię, która mając niespełna trzy lata, uratowała życie brata, przeprowadzając reanimację podczas jednego z bezdechów.

U Przemka zdiagnozowano padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe, refluks przełykowo-żołądkowy, stan po przebytej sepsie, obustronny zanik nerwów wzrokowych oraz dziecięce porażenie mózgowe. Choć niejednego dorosłego taka ilość chorób mogłaby zniechęcić do walki o lepsze jutro, to nie dotyczy to rodziców, ani samego Przemka. Chłopiec początkowo miał być dzieckiem leżącym, niemającym praktycznie żadnej świadomości co się wokół niego dzieje. Dziś jest małym bohaterem, który się nie poddaje i pokazuje, co oznacza prawdziwa walka o życie. Nawet fizjoterapeuci, którzy walczą o zdrowie naszego wojownika, są pod wrażeniem, jaką wolę życia pokazuje ten mały, wielki człowiek.Rodzice Przemka chcą, żeby miał, choć zbliżone dzieciństwo do rówieśników. Kolejnym krokiem ku normalności ma być coś, co dla nas jest codziennością, czyli chodzenie i normalne jedzenie. Chłopiec cały czas karmiony jest dojelitowo.

Przemkowi potrzebny jest zabieg przeszczepienia komórek macierzystych. Niestety najbardziej jakościowy można przeprowadzić tylko w Bangkoku. Dodatkowo jest to bardzo duży koszt, a rodzice nie są w stanie go pokryć. Każda kolejna złotówka przybliża Przemka do życia, jakie mu się należy!Jak jeszcze można pomóc? W rozliczeniu PIT można wpisać numer KRS Fundacji "Serca dla Maluszka": 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "150 Przemysław Glac". Wyślij SMS o treści 0051193 na numer 72365 (2,46 brutto). Można również zajrzeć na fanpage Przemusia, gdzie jego rodzice pokazują, z czym muszą mierzyć się każdego dnia: https://www.facebook.com/przemusglac/

W minionych latach historię Przemusia opisywaliśmy na portalu czecho.pl m.in. tutaj oraz tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.