Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 931

Laptop, komputer, czy może konsola do gier? Co kupić dziecku?

Materiał partnera:

Gry komputerowe są jedną z ulubionych rozrywek wśród nastolatków. Młodzież sięga po nie niemalże codziennie, a więc tym bardziej zadowalająca jest możliwość korzystania ze sprzętów dedykowanych dla graczy. Jeśli chcesz sprawić radość nastolatkowi, możesz kupić mu laptop, komputer lub konsolę do gier. Który ze sprzętów wybrać?

jaki komputer dla dziecka


Laptop gamingowy - wady i zaletyPrzez długie lata panowało przekonanie, że laptopy gamingowe są znacznie słabsze od komputerów stacjonarnych. W rzeczywistości różnica pomiędzy tymi sprzętami jest coraz mniejsza. Laptopy do gier wciąż są nieco mniej wydajne, gdyż w cienkiej obudowie trudno zmieścić niektóre podzespoły. Jednak gracz może cieszyć się większą mobilnością oraz grać w podróży i poza domem.

Laptopy gamingowe są odpowiednie dla nastolatków, którzy lubią różne typy gier i nie mają sprecyzowanego miejsca do prowadzenia rozgrywek. Jeśli dziecko często korzysta z laptopa podczas wyjazdów na rodzinne wycieczki, w trakcie dojazdów pociągiem lub w innym miejscu, warto postawić na lekki notebook z mocnymi układami. Najczęściej takie modele mają wyświetlacz o wielkości 15 cali, a znajdujące się w obudowie układy umożliwiają uruchomienie najnowszych produkcji na co najmniej średnich detalach.

Sprawdź ofertę laptopów gamingowych: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-do-gier

Laptop jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się dobrze w przypadku miłośników gier strategicznych lub zręcznościowych. Dziecko może również prowadzić na nim rozgrywki online, łącząc się z graczami z całego świata. W przypadku strzelanek lub wyścigów laptop sprawdza się słabiej, gdyż posiada dość mały wyświetlacz, który utrudnia podejmowanie błyskawicznych reakcji.

Komputer stacjonarny do gier - kiedy warto go kupić?Komputer stacjonarny dla dziecka


Komputery stacjonarne do gier cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od lat. Chętnie wybierają je fani gamingu, którym zależy na maksymalnej wydajności i komforcie podczas prowadzenia rozgrywki. Gamingowy PC w swojej obudowie bez trudu pomieści mocny procesor, kartę graficzną nowej generacji oraz rozbudowany system chłodzenia. Dzięki temu będzie działać niezawodnie w czasie długiej rozgrywki w wymagające produkcje. Ponadto komputer stacjonarny można rozbudować o kolejne kości RAM, dodatkowy dysk twardy lub wydajniejszy procesor, jeśli posiadane podzespoły przestaną wystarczać do uruchamiania nowych gier.

Minusem komputerów stacjonarnych do gier jest brak mobilności. Sprzęt zajmuje sporo miejsca i jest ciężki. Niemożliwe jest jego użytkowanie w podróży, dlatego nastolatek może spędzać czas na graniu wyłącznie w domowym zaciszu. Dodatkowo PC dla gracza jest dość drogi. Za sprzęt tego typu trzeba zapłacić co najmniej 4-5 tysięcy złotych, jeśli zamierza się sięgać po nowe produkcje w kolejnych latach bez modyfikowania komputera.
Kiedy wybrać konsolę do gier?

Konsola do gier w przeciwieństwie do komputera lub laptopa uniemożliwia wykonywanie innych czynności niż granie. Ponadto słabo sprawdza się w przypadku gier strategicznych, w których rozbudowuje się różne miasta, by osiągnąć cele niezbędne do przejścia do kolejnego levelu. Konsola jest jednak znacznie tańsza. Kupi się ją już za 1500-2000 zł w zależności od modelu. Większość znanych i popularnych gier jest dostępna w wersji na PlayStation, dlatego bez trudu uruchomi się je na zakupionym sprzęcie. Dzięki temu dziecko będzie zadowolone, że może sięgnąć po gry, o których rozmawiają jego rówieśnicy w czasie szkolnych przerw.

Rodzice cenią sobie konsolę do gier ze względu na możliwość skuteczniejszej kontroli nad czasem spędzonym przez dzieci na graniu. W przypadku komputerów trudno jest dokładnie sprawdzić, czy nastolatek faktycznie uczy się, czy też spędza czas na rozgrywce. Konsola ustawiona w salonie znajduje się we wspólnej przestrzeni rodziny, dlatego nastolatek nie ukryje się przed rodzicami, gdy będzie chciał grać w ulubione wyścigi lub strzelanki.

Więcej przeczytasz na serwisie Komputronik Gaming: https://www.komputronikgaming.pl/co-lepsze-komputer-czy-laptop-do-gier-a-moze-konsola/