Wiadomości

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 2362

100 interwencji OSP Lipowiec. "Wzrasta potencjał jednostki"

We wtorek, 2 listopada OSP Lipowiec wykonała setną interwencję w tym roku kalendarzowym. W poprzednich latach ich liczba na koniec roku wynosiła w sumie 70. Jak zwracają uwagę przedstawiciele jednostki, wzrost tej liczby wynika ze zwiększonej gotowości bojowej.

100 interwencji OSP Lipowiec. "Wzrasta potencjał jednostki"
100 interwencji OSP Lipowiec. "Wzrasta potencjał jednostki" · fot. OSP Lipowiec


Setną interwencją OSP Lipowiec była neutralizacja plamy ropopochodnej na ulicy Lipowskiej. - Potencjał naszej jednostki rośnie z każdym rokiem, a tylko w tym roku do oddziału bojowego jednostka wyszkoliła i wprowadziła 12 nowych strażaków - informuje Paweł Wróbel, prezes OSP Lipowiec.

Skąd wynika zwiększona liczba interwencji OSP Lipowiec? - Moim zdaniem wynika to z cały czas rosnącego potencjału i mobilności jednostki. Zaznaczyć należy, że jest to jednostka wylotową na DK-1, miasto Bielsko-Biała oraz gminę Bestwina, a sprzęt, jaki posiada, jest wykorzystywany w razie potrzeby do tzw. pomocy wzajemnej - dodaje Wróbel.

- Więcej zdarzeń to nie powód do świętowania, bo każdy wyjazd niesie za sobą czyjąś szkodę. Niemniej jednak cieszymy się, że nasi mieszkańcy wstępują w nasze szeregi i chętnie chcą pomagać całkowicie bezinteresownie tam gdzie dzieje się krzywda. Nasze drzwi zawsze stoją otworem dla Naszych mieszkańców którzy czują misję niesienia pomocy drugiej osobie, nigdy nie jest nas za dużo. Zapraszamy chętnych w każdy piątek o 17.00, zawsze wtedy prowadzimy tzw. piątek techniczny, można przyjść, zobaczyć, a może i się zapisać by zostać strażakiem naszej jednostki - podsumowuje OSP Lipowiec.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj