Wiadomości

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 1117

Kominy na twarz i szyję - czy to dobry wybór do biegania?

Materiał partnera:

Aktywność na świeżym powietrzu w okresie jesienno-zimowym może okazać się bardzo korzystna. Doskonale wiedzą o tym zapaleni biegacze, którzy w ten sposób budują kondycję i naturalną odporność organizmu. Żeby jednak taki sport rzeczywiście okazał się zdrowy, warto pomyśleć o odpowiednich akcesoriach ochronnych.

Whitpress


Co założyć do biegania w zimie?Mowa tutaj oczywiście o właściwej odzieży. Powinna ona jednocześnie zapewniać właściwą kumulację ciepła oraz izolację termiczną, a także sprawny przepływ powietrza - dzięki temu ciało nie będzie się przegrzewało, a skóra stanie się wolna od podrażnień.

Na co więc warto postawić? Przede wszystkim na odzież termoaktywną. Nie tylko bieliznę, ale też koszulki, spodenki, a nawet bluzki. Uzupełnieniem takiego stroju może okazać się komin Pitbull lub innej firmy. Czy jednak na pewno taki dodatek zapewni wysoki komfort i bezpieczeństwa biegania

To zależy. Nie może być to produkt niskiej jakości, ponieważ taki przyniesie więcej szkód, niż pożytku. Wybór kominów powinien uwzględniać podobne kryteria, jak w przypadku wspomnianej odzieży termoaktywnej. Nie ma tu więc mowy o nadmiernej sztywności i blokowaniu przepływu powietrza. Żeby więc bieganie okazało się rzeczywiście przyjemne, należy najpierw dokładnie przyjrzeć się ofercie rynkowej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiego komina?Whitpress


Warto zacząć od materiału. W końcu to od niego zależy funkcjonalność komina, jak również wygoda noszenia. W przypadku szczególnie niesprzyjającej pogody (bardzo niska temperatura, przenikliwy wiatr) najlepiej sprawdzą się kominy polarowe. Wśród ich największych zalet należy wymienić:
  • świetną kumulację ciepła,
  • ochronę przed zimnem przenikającym przez materiał,
  • dobre odprowadzanie wilgoci.


Ponadto są przyjemne w dotyku i nie powodują podrażnień. Warto postawić zwłaszcza na modele z wygodną regulacją w postaci specjalnej gumki. Dzięki niej łatwo można dopasować polar do kształtu twarzy. Nie będzie się wtedy zsuwał.

Gdy jednak temperatura nie jest skrajnie niska, dobrze jest sięgnąć po tak zwany komin wielofunkcyjny, który powstaje z lekkich, cieńszych tworzyw sztucznych. Gwarantują one bezproblemową wymianę powietrza, co w trakcie szczególnie intensywnego wysiłku okaże się kluczowe. Co więcej, takie produkty można nosić na wiele sposobów - zarówno na twarzy, jak i na szyi. Wiele z ich pełni ponadto funkcję chusty bądź nakrycia całej głowy.

Poza materiałem trzeba zwrócić uwagę na rozmiar komina (w razie problemów z dopasowaniem najlepiej decydować się na modele uniwersalne). Nie zaszkodzi również zaznajomić się z opiniami innych klientów, którzy często przekazują informację na temat wygody noszenia oraz wytrzymałości zastosowanych tworzyw.

Kominy patriotyczne i z ciekawymi grafikami - czy warto?Oczywiście parametry użytkowe to nie wszystko. Dla wielu osób spore znaczenie ma także wygląd kominów. Pod tym względem oferta jest bardzo zróżnicowana. Wśród produktów cieszących się szczególną popularnością trzeba wymienić modele:
  • gładkie, czyli bez żadnych dodatków (najczęściej są czarne),
  • z nadrukami sublimacyjnymi - mogą być to napisy, wzory i rozmaite grafiki,
  • patriotyczne, a więc kominy, na których znajdują się na przykład symbole narodowe.


Dokładna analiza powyższych kwestii pozwoli wybrać produkty, które spełnią wszystkie kluczowe kryteria. Bez względu na to, czy mają być one używane na co dzień czy też podczas uprawiania rozmaitych sportów - od biegania, po fitness i jazdę na rowerze.