Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 7753

Nowa ściana, nowe inwestycje. Bumech stawia na PG Silesia

Jak informuje Trybuna Górnicza, w PG Silesia ruszyła nowa ściana - 300 w pokładzie 310. Spółka Bumech S.A., obecny właściciel kopalni, planuje jeszcze w tym roku zainwestować w zakład 20 mln zł, a w 2022 - 40 mln zł.

pg silesia kopalnia
Nowa ściana, nowe inwestycje. Bumech stawia na PG Silesia · fot. mp / czecho.pl


- Tam, gdzie jest to konieczne utrzymujemy system pracy 7/24. Pozwala nam na zbiorowy układ pracy. Jesteśmy jednak bardzo elastyczni, dostosowujemy czas pracy załogi do potrzeb. Teraz fedruje się na pięć zmian, a jeśli zajdzie taka konieczność, to będą cztery zmiany. Realizujemy wydobycie pod konkretne zamówienia - zwraca uwagę w rozmowie z portalem nettg.pl Tomasz Szpyrka, szef ZZ Kadra w PG Silesia.

Jak wskazuje portal Trybuny Górniczej, w 2020 roku produkcja w Silesii wyniesie ok. 1,5 mln t węgla, a w 2022 roku będzie większa - zdaniem prezesa Buczaka powinna ukształtować się na poziomie ok. 2 mln t. Niewykluczone, że w kolejnych latach uda się ją jeszcze podnieść o ok. 10 proc.

Zgodnie z zapowiedziami Bumech może wydać w br. na inwestycje ok. 20 mln zł. W przyszłym co najmniej 40 mln zł. Kopalnia inwestuje m.in. w zakład wzbogacania węgla oraz w logistykę - wskazuje nettg.pl.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj