Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 2723

Jedna z dróg wewnętrznych w Bronowie zyska nową nazwę

Ks. Paweł Wilczek ma zostać patronem jednej z wewnętrznych ulic w Bronowie, która jest drogą boczną od ulicy księdza Kunza. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie rozpatrzony przez czechowickich radnych na sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 23 listopada.

Kunza, bronów
Ulica ks. Kunza w Bronowie - zdj. ilustracyjne · fot. mp / czecho.pl


Projekt uchwały zostanie przedłożony członkom czechowickiej Rady Miejskiej w związku z wnioskiem złożonym przez sołtysa sołectwa Bronów oraz współwłaścicieli drogi wewnętrznej położonej w Bronowie. Jak czytamy w projekcie uchwały, z uwagi na powstające przy drodze budynki mieszkalne, niezbędne jest nadanie nazwy, która pozwoli na spójną i logiczną numerację budynków położonych przy wnioskowanej drodze.Nowa nazwa drogi upamiętniać ma postać ks. Pawła Wilczka urodzonego 16 lipca 1949 roku w Chorzowie. Do Bronowa przybył 14 sierpnia 1988 roku najpierw jako administrator, potem proboszcz parafii. Ksiądz Paweł Wilczek wniósł ogromny wkład w rozwój parafii, między innymi wybudował nowe probostwo i mieszczący się w nim dom katechetyczny. Zmarł 21 maja 1997 roku w Krakowie.

Współwłaściciele przedmiotowej drogi wewnętrznej wyrazili zgodę na nadanie nazwy ks. Pawła Wilczka.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.