Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 2103

Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

Materiał partnera:

Paczkomaty InPost to system skrytek pocztowych rozmieszczony na terenie całego kraju. To znacznie bardziej ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych dostaw paczek na wskazany adres. Dzięki aplikacji InPost Mobile możliwe jest korzystanie z wielu innowacyjnych funkcji. Można odbierać przesyłki zdalnie, śledzić je oraz nadawać bez etykiety.

Paczkomaty są czynne całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu odbiorca może w dowolnej chwili nadać lub odebrać przesyłkę. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których kurier dociera do pustych domów i mieszkań. Paczkomaty InPost znacznie usprawniły transport przesyłek na terenie całej Polski, co jest szczególnie ważne w dobie rozwijającego się rynku e-commerce.

Czechowice-Dziedzice PaczkomatCzechowice-Dziedzice położone są w województwie śląskim. Liczba mieszkańców wynosi około 35 tysięcy. Mnogość Paczkomatów rozmieszczonych na terenie miasta pozwala wszystkim na sprawne odbieranie i nadawanie paczek o każdej porze dnia i nocy.

Paczkomaty Czechowice-Dziedzice to sieć 20 urządzeń. Na terenie miasta znajduje się też PaczkoPunkt. Skrytki pocztowe zostały rozmieszczone w różnych częściach miejscowości, by każdy mieszkaniec miał do nich łatwy i szybki dostęp. Znajdują się w punktach dobrze znanych mieszkańcom - przy aptece, myjni samochodowej czy obok często odwiedzanych sklepów.

Czechowice-Dziedzice - odbiór paczki zdalnieNa odebranie paczki masz zawsze 48 godzin od momentu umieszczenia jej w skrytce. Możesz ją wyjąć na kilka sposobów, a najprostszym i najszybszym jest skorzystanie z aplikacji InPost Mobile. Umożliwia ona zdalny odbiór zamówienia. Wystarczy, że udasz się do Paczkomatu i na ekranie swojego smartfona klikniesz "Otwórz skrytkę zdalnie". Drzwiczki odpowiedniej skrytki natychmiast się otworzą i uzyskasz dostęp do swojej paczki.

Poza tym możesz skorzystać też z kodu odbioru i kodu QR. Znajdziesz je w aplikacji InPost Mobile oraz na e-mailu. Możesz zeskanować kod QR w panelu Paczkomatu lub na ekranie urządzenia wpisać 6-cyfrowy kod odbioru i swój numer telefonu. Obie te czynności sprawią, że drzwiczki skrytki się otworzą. Pamiętaj, by po wyjęciu paczki dokładnie je zamknąć.

Czechowice-Dziedzice - nadanie paczkiNadanie paczki poprzez Paczkomat Czechowice-Dziedzice jest dziecinnie proste. Oczywiście najszybciej zrobisz to za pomocą aplikacji InPost Mobile. Wystarczy, że na swoim smartfonie klikniesz strzałkę symbolizującą nadanie, uzupełnisz formularz wysyłkowy i opłacisz usługę, a na ekranie pojawią się kod QR i kod nadania. Udaj się wtedy do wybranego Paczkomatu, zeskanuj kod QR lub wpisz na ekranie urządzenia 9-cyfrowy kod nadania, a skrytka na paczkę natychmiast się otworzy.

Poza tym możesz skorzystać z opcji Szybkie Nadania. Wymaga ona jednak wydrukowania specjalnej etykiety wysyłkowej i umieszczenia jej na przesyłce. By otrzymać dokument, wypełnij formularz z danymi na stronie internetowej i opłać nadanie. Przy Paczkomacie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki.