Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 2553

[FOTO] Czechowicka noclegownia doczekała się termomodernizacji

Zakończyła się termomodernizacja czechowickiej noclegowni znajdującej się przy ulicy Łukasiewicza. Jak poinformowano portal czecho.pl w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach, obecnie oczekiwany jest odbiór prac przeprowadzonych w ramach inwestycji.

Noclegownia przy ul. Łukasiewicza po termomodernizacji - 17.11.2021 · fot. mp / czecho.pl


Inwestycja została przeprowadzona w ramach projektu "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - etap II", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zadanie obejmowało zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku noclegowni.

W ramach robót budowlanych wykonano m.in. zadaszenie nad wejściem głównym oraz tylnym, demontaż starej i montaż nowej stolarki okienno-drzwiowej, wyburzenie muru stanowiącego balustradę schodów zewnętrznych wejściowych (w zamian zostanie zamontowana balustrada w miejscu wyburzonego muru), renowację nawierzchni schodów zewnętrznych wejściowych oraz uszkodzonych elementów więźby dachowej oraz ocieplenie ścian.

Roboty instalacyjne polegały na demontażu istniejącego kotła na paliwo stałe i zainstalowaniu nowego kotła c.o. gazowego, demontażu urządzeń stanowiących indywidualne źródła ciepłej wody użytkowej oraz zainstalowanie nowego pojemnościowego podgrzewacza CWU. Ponadto w placówce wymieniona została instalacja c.w.u. na centralnie podgrzewaną z cyrkulacją.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.