Wiadomości

  • 24 listopada 2021
  • wyświetleń: 1302

Dzielnicowi przeprowadzili prelekcje dla osób ze szczególnymi potrzebami

Czechowiccy dzielnicowi spotkali się podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej "Felicitas" w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowi uczyli osób z niepełnosprawnościami bezpiecznych zachowań w cyberprzestrzeni, przestrzegając przed oszustwami internetowymi oraz przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowi przeprowadzili prelekcje dla osób ze szczególnymi potrzebami
Dzielnicowi przeprowadzili prelekcje dla osób ze szczególnymi potrzebami · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas warsztatów mundurowi poruszali tematy zasad bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przekonywali do używania solidnych elementów odblaskowych podczas poruszania się pieszo lub rowerem. Stróże prawa w przystępny sposób przybliżyli tematykę zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieostrożne korzystanie z internetu. Omówili metody najbardziej powszechnych oszustw, takich jak "na wnuczka" i "na policjanta".

Dzielnicowi wyjaśnili też w jaki sposób oszuści, wykorzystując złośliwe oprogramowanie komputerowe lub aplikacje mogą przejąć kontrolę nad kontem bankowym i skraść oszczędności, lub zaciągnąć pożyczkę. Przestrzegali przed instalowaniem takich programów oraz przed udostępnianiem danych do logowania w bankowości mobilnej, czy podawania danych swojej tożsamości.

Policjanci opowiedzieli także o swojej pracy. Zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnikom wręczono elementy odblaskowe.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.