Wiadomości

  • 27 listopada 2021
  • wyświetleń: 3670

Nie tylko "Czyste Powietrze". Ile wniosków złożono do programów gminy?

W miniony poniedziałek informowaliśmy, że gmina Czechowice-Dziedzice zajęła 827. miejsce w rankingu programu "Czyste Powietrze" - mieszkańcy gminy złożyli w trzecim kwartale tego roku 72 wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu dotacji. W czechowickim Urzędzie Miejskim postanowiliśmy zapytać, ile wniosków o dotację czechowiczanie złożyli do programów prowadzonych przez gminę.

komin, smog, dym
Nie tylko "Czyste Powietrze". Ile wniosków złożono do programów gminy? · fot. Urząd Marszałkowski


- Podczas naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w ramach "Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice na lata 2020-2021", w bieżącym roku zostało złożonych 180 wniosków. Do realizacji wniosków w 2021 zostało również włączonych 51 wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła z listy rezerwowej z 2020 roku - informuje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego.

- W roku 2021 zostało również złożonych 29 wniosków na dofinansowanie inwestycji z zakresu modernizacji źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.
Na dzień 26 listopada w ramach dofinansowania tych inwestycji dotację otrzymało już 177 osób
- dodaje jednostka. Środki na dofinansowanie przedmiotowych inwestycji w 2021 roku pochodzą z budżetu gminy Czechowice-Dziedzice. Wysokość zabezpieczonych środków pozwala na realizację wszystkich spełniających wymogi formalne wniosków.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.