Wiadomości

  • 30 listopada 2021
  • wyświetleń: 1295

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy? 2 sprawdzone sposoby

Materiał partnera:

Dane prezentowane przez czołowe instytucje rynku finansowego wskazują, że kredyt gotówkowy to wciąż jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych. Nie jest trudno wziąć kredyt, ale znacznie trudniej znaleźć ofertę kredytu gotówkowego, którego spłata nie odbije się zbyt mocno na domowym budżecie. Sprawdź, jak to zrobić.

Źródło: unsplash.com


1. Kalkulator kredytu gotówkowego
2. Ranking kredytów gotówkowych
3. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Nie zapomnij o...

Do poszukiwania oferty idealnej warto wykorzystać dostępne w internecie narzędzia. Gotowym rozwiązaniem jest porównywarka kredytów gotówkowych, tworzona przez specjalistów obeznanych ze specyfiką działania banków.

Kalkulator kredytu gotówkowegoDobry kredyt gotówkowy pozwala na realizację celów kredytobiorcy, a jednocześnie nie jest zbyt drogi, a więc cechuje się niskim oprocentowaniem i niewielkimi opłatami dodatkowymi. W praktyce spełnienie obu warunków może być problematyczne, jednak nie oznacza to, że tani kredyt gotówkowy nie istnieje. Aby się o tym przekonać, warto wykorzystać kalkulator kredytu gotówkowego, a więc narzędzie dostępne online, które pozwala na obliczenie podstawowych kosztów kredytowych w zaledwie kilka minut. Za najtańszy kredyt gotówkowy uważa się ten, który jest najniżej oprocentowany oraz generuje niewielkie koszty pozaodsetkowe w postaci marży i prowizji banku, a także ubezpieczenia kredytu. Chcąc sprawdzić aktualne oferty banków, wystarczy wpisać w kalkulator kredytowy podstawowe dane, a więc potrzebną kwotę i okres spłaty, aby uzyskać rzetelny obraz struktury kosztów u poszczególnych kredytodawców. W wynikach pojawiają się dane takie jak całkowita kwota do spłaty, wysokość oprocentowania, rzeczywista roczna stopa oprocentowania i kwota miesięcznej raty. Decydując się na jedną z wymienionych w kalkulatorze ofert, wystarczy wykorzystać opcję "Zapytaj o kredyt", zapoznać się ze szczegółami i wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy online.

Ranking kredytów gotówkowychOprócz kalkulatora, warto wykorzystać również ranking kredytów gotówkowych 2021. To praktyczne zestawienie najlepszych na rynku ofert kredytowych, będących w asortymencie znanych, polskich banków. W rankingu kredytów gotówkowych można znaleźć informacje analogiczne do kalkulatora kredytowego, jednak oferty są uszeregowane w zestawienie, począwszy od oferty najatrakcyjniejszej, do najmniej atrakcyjnej, a więc również najdroższej. Warto pamiętać, że przy kredycie gotówkowym ważne są nie tylko koszty, ale również okres kredytowania i renoma samego banku. Korzystając z rankingu, można zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami od ręki, bez konieczności wychodzenia z domu lub samodzielnego przeszukiwania stron internetowych poszczególnych banków.

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Nie zapomnij o...Niezależnie od tego, czy kredytobiorca wybierze ofertę, którą ranking kredytów gotówkowych 2021 ulokował na pierwszym czy czwartym miejscu, ostateczna decyzja co do przyznania dofinansowania zawsze należy do banku. Aby dostać kredyt gotówkowy, nie wystarczy złożenie wniosku - kredytodawca jest zobowiązany sprawdzić zdolność kredytową kredytobiorcy, a więc zweryfikować, czy jego sytuacja finansowa, zawodowa i rodzinna pozwala na spłatę zobowiązania w całości w wyznaczonym terminie i w określonej wysokości. W przypadku kredytu gotówkowego na wysoką kwotę, warto wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy lub utraty przez niego pracy. Jeśli jedna z tych sytuacji będzie miała miejsce w okresie kredytowania, ubezpieczyciel przejmie na siebie obowiązek spłaty.