Wiadomości

  • 2 grudnia 2021
  • 5 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4284

Odrzucono kontrowersyjny projekt. Poseł Gaża zagłosował inaczej

W czwartek Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy, który zakładał zaostrzenie prawa aborcyjnego. Za tym, aby dalej pracować nad projektem, głosowało 48 posłów, w tym parlamentarzysta z Pszczyny Grzegorz Gaża.

grzegorz gaża
Poseł Gaża za całkowitym zakazem aborcji. Sejm odrzucił projekt · fot. pszczyna.tv


Decyzja o odrzuceniu projektu w pierwszym czytaniu została przegłosowana przez zdecydowaną większość Sejmu. Za odrzuceniem głosowało 361 posłów, w tym 155 posłów klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Nie wszyscy w PiS-ie zagłosowali tak jak Jarosław Kaczyński i zdecydowana większość partii rządzącej. Za dalszą pracą nad ustawą było 41 posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich poseł Grzegorz Gaża.

Zaproponowana przez Fundację Pro-Prawo do Życia ustawa zakładała całkowity zakaz aborcji, nawet w przypadku gwałtu i zagrożenia życia matki. Dodatkowo projekt obywatelski przewidywał także kary więzienia za przerwanie ciąży. Gdyby przepisy proponowane przez Fundację Pro-Prawo do Życia zostały zalegalizowane, lekarzom i kobietom przerywającym ciąże groziłoby nawet dożywocie.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z posłem Grzegorzem Gażą, który parlamentarzysta udzielił nam w czasie ubiegłorocznych protestów. W materiale wideo poseł z Pszczyny mówi o swoich poglądach na temat aborcji.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.