czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2021
  • 4 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2111

EduPark w Ligocie Miliardowicach. Nowa atrakcja dla mieszkańców

Nowy edukacyjny plac zabaw powstał przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie Miliardowicach. Plac został wybudowany w ramach projektu EduPark, realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska, którego członkiem jest Gmina Czechowice-Dziedzice i w całości sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Plac edukacyjny zlokalizowano w sąsiedztwie szkoły, ale znajduje się na terenie ogólnodostępnym. Stanowi ciekawe połączenie klasycznego placu do zabawy i rekreacji z elementami o walorach edukacyjnych i poznawczych. Składa się z interaktywnych i certyfikowanych urządzeń do gier i zabaw dla dzieci. Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania.

Na placu zainstalowano też spersonalizowane urządzenie edu-memory, prezentujące elementy dziedzictwa lokalnego Ziemi Bielskiej. W naszej gminie gra prezentuje wydarzenia kulturalne z terenu powiatu bielskiego, w tym z Gminy Czechowice-Dziedzice. Nowy obiekt to zatem nie tylko miejsce do spotkań mieszkańców sołectwa, ale również atrakcja turystyczna gminy, przeznaczona w szczególności dla rodzin z dziećmi.

Realizacja zadania w Ligocie Miliardowicach przeprowadzona została w ramach poddziałania "19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Obiekt jest już otwarty, ale z oczywistych powodów lokalna społeczność będzie się nim mogła w pełni cieszyć od przyszłorocznej wiosny.

ab / czecho.pl
źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.