czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2021
  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2846

26 osób podzieliło się krwią na placu Jana Pawła II

11,7 l krwi udało się zebrać podczas ostatniej w tym roku akcji krwiodawstwa na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas akcji zarejestrowano 32 osoby, z czego cennym płynem podzieliło się 26 osób.

Akcja krwiodawstwa na pl. Jana Pawła II - 09.12.2021 · fot. danielek2002


Mieszkańcy regionu będą mielsi jeszcze okazję do oddania krwi w sobotę, 18 grudnia, kiedy to ambulans stanie w Kaniowie i w godzinach od 9.00 do 13.00 będzie czekał na dawców pod budynkiem OSP Kaniów. Akcja odbędzie się w ramach Pikniku Bożonarodzeniowego, który odbywać się będzie na terenach rekreacyjnych w godzinach od 10.30 do 17.00.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.