Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3036

Rusza sezon narciarski. W Szczyrku będą kursować darmowe skibusy

W Szczyrku rusza sezon narciarski - już w miniony piątek uruchomiono kompleks narciarski "Biały Krzyż" na Salmopolu. Wraz z uruchomieniem stoków na szczyrkowskie drogi powróci darmowy skibus. W tym roku współfinansować go będzie ośrodek Szczyrk Mountain Resort.

Szczyrk  Biały Krzyż - 06.12.2021
Szczyrk Biały Krzyż - 06.12.2021 · fot. WebCamera


W tym sezonie miasto Szczyrk wycofało się z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Nie oznacza to, że skibusy znikają z beskidzkiego kurortu. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort poinformował, że po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem - Komunikacją Beskidzką SA - doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Szczyrku. Z bezpłatnej komunikacji autobusowej skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i licznie odwiedzający kurort turyści zimowi (narciarze, snowboardziści, skiturowcy oraz turyści piesi).

- Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26 grudnia do 13 marca 2022 roku. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych - mówi Grzegorz Przybyła, dyrektor Szczyrk Mountain Resort.

Kiedy ruszy sezon narciarski w Szczyrk Mountain Resort? Data uruchomienia stoków zostanie podana w tym tygodniu. Jedna już 3 grudnia ruszył ośrodek narciarski "Biały Krzyż" na przełęczy Salmopol - uruchomiono tam wyciąg "Bartuś". Według informacji podawanych przez serwis skionline.pl obecnie panują tam bardzo dobre warunki narciarskie. W innym popularnym ośrodku - Beskid Sport Arena - trwa naśnieżanie tras.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.