Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5242

Seniorka straciła wszystkie oszczędności i biżuterię

Policjanci z Czechowic-Dziedzic poszukują dwóch kobiet podejrzewanych o dokonanie kradzieży mieszkaniowej przy ulicy Marii Konopnickiej. Sprawczynie to najprawdopodobniej osoby narodowości romskiej, pochodzące z Czech, Słowacji lub Węgier, które pod pozorem sprzedaży pościeli weszły podstępnie do mieszkania, a następnie okradły 82-letnią seniorkę. Policja przestrzega przed tą metodą kradzieży.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Seniorka straciła wszystkie oszczędności i biżuterię · fot. KWP Katowice


Do kradzieży doszło 3 grudnia około godziny 11.50 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Marii Konopnickiej. - Do mieszkania 82-letniej seniorki zapukały dwie kobiety. Twierdziły, że sprzedają pościel i koce. Były to najprawdopodobniej kobiety narodowości romskiej pochodzące z Czech, Słowacji lub Węgier. Poprosiły seniorkę czy może im pokazać, jak wyglądają banknoty 100 i 200 złotych, gdyż nie znają polskich pieniędzy. Pokrzywdzona weszła z nimi do wewnątrz mieszkania i wyjęła z miejsca przechowywania gotówki dwa banknoty o takim nominale, tym samym zdradzając miejsce przechowywania oszczędności. Kobiety po obejrzeniu ich oddały je seniorce. Następnie jednak z nich nieproszona o to rozpoczęła "prezentację" koców i pościeli zasłaniając seniorce pole widzenia. W tym czasie druga skradła oszczędności i złotą biżuterię. Następnie obie opuściły mieszkanie niczego nieświadomej seniorki - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Apelujemy o ostrożność i przestrzegamy przed tą metodą kradzieży mieszkaniowej. W podobnych sytuacjach nigdy nie należy wpuszczać obcych osób do mieszkania. Gotówkę i przedmioty wartościowe należy przechowywać dobrze schowane, najlepiej w banku, a jeśli w mieszkaniu to warto zaopatrzyć się w sejf przymocowany do ściany. W przeciwnym wypadku należy gotówkę "podzielić" tak, aby nie przechowywać całości w jednym miejscu - dodaje przedstawiciel bielskich mundurowych.

Policja prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 47 85 708 10, czechowice@bielsko.ka.policja.gov.pl lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.