czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 329

Auto złom - co warto wiedzieć o złomowaniu pojazdów i skupie aut?

Artykuł sponsorowany:

Auto złom to miejsce to docelowe miejsce, w którym znajdzie się niemalże każdy samochód. Tylko nie liczne z pojazdów, często stanowiące wartość sentymentalną, czy kolekcjonerską zostają na drogach nieco dłużej. Kiedy warto pomyśleć o złomowaniu auta? Jakie powinniśmy przygotować dokumenty żeby skorzystać z auto złomu? Czy skup aut to to samo co złomowanie?

Złomowanie pojazdów - kiedy wartoKasacja pojazdów może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nabyły już nowy samochód, a ich stare auto nie nadaję się ani do dalszej eksploatacji, ani do ponownej odsprzedaży. Może to dotyczyć sytuacji gdy wartość pojazdu jest niska, być może jest niesprawny a jego naprawa ekonomicznie nieopłacalna. Auto takie najlepiej przekazać do demontażu pojazdu na auto złomie. Miejsca zajmujące się złomowaniem aut często oferują kompleksową obsługę - odbiorą od nas samochód do kasacji, wydadzą legalne zaświadczenie lub umowę kupna sprzedaży i pomogą w jego wyrejestrowaniu i przygotowania dokumentów do Wydziału Komunikacji. Informacją o której należy wiedzieć jest to, że złomowanie samochodu będzie usługą za którą nie płacimy, mało tego to nam zostanie zapłacone! Punkt zbierania pojazdów zaoferuje nam stawkę za auto na podstawie aktualnych cen stali i złomu stalowego. Musimy jednak pamiętać, że ceny za złomowanie auta, którego waga znacząco odbiega od tej podanej w dowodzie rejestracyjnym nie będzie już tak atrakcyjna. Złomowanie niekompletnego pojazdu to zawsze niższa cena jego skupu - dlatego pozbywanie się silnika, katalizatora, czy innych podzespołów auta nie zawsze będzie uzasadnione interesem.

Skup aut - jakie samochodyInnym z miejsc, w którym możemy zostawić nasz stary samochód jest skup aut. Często to właśnie firmy specjalizujące się w złomowaniu aut prowadzą także skup samochodów - oferując kupno pojazdów za gotówkę z legalną umową. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również osiągnąć całkiem wysokie ceny za auto. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, niektóre ze skupów przyjmują także inne pojazdy - auta ciężarowe i samochody dostawcze. Aby sprzedać lub złomować samochód musimy mieć odpowiednie dokumenty poświadczające, że jest on naszą własnością lub zgodę właściciela. Potrzebny również będzie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Dowód rejestracyjny i kartę pojazdu.

Wycena i odbiór auta - złomowanie i skupAby mieć pewność, że pozbycie się samochodu na auto złomie lub skupie aut będzie dla nas korzystne, upewnijmy się najpierw jaką cenę zaoferują nam różne firmy. Warto zrobić to zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę złomowania lub skupu. Na tym etapie dobrze jest też zweryfikować czy odbiór pojazdu odbędzie się u nas czy będziemy musieli dostarczyć go na własny koszt. Wiele z firm zapewnia dla klientów indywidualnych odbiór auta lawetą - ale nie wszędzie jest to możliwe. Exmet-Gliwice auto złom i skup aut, który działa na terenie Śląska umożliwia zarówno dostarczenie pojazdu do siedziby firmy przez klienta, jak i jego transport za pomocą lawety. To korzystna oferta, dlatego też warto wybierać do złomowania pojazdów i skupu aut fachowców z wieloletnim doświadczeniem, aby móc skorzystać z wielu dogodności, których nie uświadczymy na każdym auto złomie.