czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 439

Co zrobić, by nie ponieść dodatkowych kosztów naprawy samochodu po wypadku?

Materiał partnera:

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadek lub kolizja drogowa może nastąpić z naszej winy, ale również niezależnie od naszej ostrożności czy naszych umiejętności - może zostać spowodowana bowiem przez innego uczestnika ruchu. W takim wypadku możemy ubiegać się oczywiście o odszkodowanie na naprawę auta z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. Nie zawsze jednak wypłacone odszkodowanie jest satysfakcjonujące - czasem jego kwota jest zaniżona, i może nawet nie starczyć na naprawę. Co możemy zrobić w takim przypadku?

Linkhouse


Podróżowanie prywatnym autemSamochody osobowe to wciąż najczęściej wybierany środek lokomocji. W związku z tym ilość samochodów na polskich drogach jest coraz większa z roku na rok, wymuszając budowę i remonty dróg, ale także przyczyniając się do rokrocznego wzrostu ilości zdarzeń drogowych. Prawo zobowiązuje każdego posiadacza samochodu do wykupienia podstawowej polisy OC. Wiąże się ona z możliwością pokrycia kosztów naprawy samochodu w przypadku kolizji lub wypadku nie z naszej winy.


Jak w rzeczywistości wygląda uzyskanie odszkodowania z polisy OC?W teorii odszkodowanie z polisy OC powinno pokryć wszelkie koszty naprawy pojazdu. Niestety, w praktyce często dochodzi do tzw. zaniżania kosztów przez ubezpieczycieli. To, ile pieniędzy zostanie nam wypłacone, zależy bowiem od wyceny szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe - a wycena ta nie zawsze jest rzetelna. Przykładem zaniżania odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest wskazanie przez niego konkretnego warsztatu, w którym należy naprawić szkodę - a ponieważ nie są to warsztaty autoryzowane, wymienione części samochodowe często nie będą oryginalne..

W jaki sposób zyskać satysfakcjonujące odszkodowanie z polisy OC?Jeżeli pierwotna wypłata odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, możesz odwołać się od jego decyzji. Jeśli jednak ubezpieczyciel nie przyjmie Twojego odwołania i będzie obstawał przy swojej propozycji, masz możliwość odsprzedania odszkodowania. Co to oznacza? Na rynku są specjalistyczne firmy, których działalność polega na odkupie odszkodowań. Przy minimum formalności i krótkim czasie oczekiwania, możemy na nowo renegocjować wysokość odszkodowania, jakie możesz uzyskać. Dzięki temu zyskujesz nowe możliwości naprawy uszkodzeń, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Linkhouse


Odkup odszkodowań i możliwość uzyskania dopłatyFirmy, które zajmują się wykupem odszkodowań, analizę Twojej sytuacji wykonują za darmo - zatem zgłaszając się, nie ryzykujesz dodatkowymi kosztami. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się przyjąć ofertę. Odkup odszkodowania jest możliwy zarówno wtedy, gdy odszkodowanie zostało już wypłacone, jak i wtedy, gdy dopiero załatwiane są formalności w związku z odszkodowaniem.

Analiza sytuacji oraz sprawdzenie, czy doszło do zaniżenia odszkodowania jest przez fachowców wykonywana bardzo szybko. Negocjowanie odszkodowań jest jednak możliwe tylko w przypadku zdarzeń, które zaistniały w ciągu minionych trzech lat, nie wcześniej. Podczas analizy firma sprawdzi sposób, w jaki była szacowana szkoda, oraz czy wypłacone odszkodowanie nie było zbyt niskie. Jeżeli w wyniku analizy zostanie stwierdzone zaniżenie odszkodowania, specjaliści mogą negocjować rzeczywistą wartość szkody (oraz poniesionych na naprawę kosztów). Skontaktuj się z firmą odkupującą odszkodowania - możesz bowiem tylko zyskać!