Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • 18 grudnia 2021
  • wyświetleń: 6934

Wystawa w MBP: seniorzy z Czechowic-Dziedzic w obiektywie

Za nami:

Do 13 stycznia 2022 roku w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach można oglądać wystawę "...bo my się tutaj tak radośnie starzejemy". Jest to fotoreportaż przybliżający życie podopiecznych oraz personelu Dziennego Domu Senior+ - ośrodka dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy.

Wystawa w MBP: seniorzy z Czechowic-Dziedzic w obiektywie - 15.12.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wernisaż wystawy, którą będzie można oglądać w gmachu MBP przy ulicy I. J. Paderewskiego 3 w Czechowicach-Dziedzicach, miał miejsce w środę 15 grudnia. Bohaterami tego dnia byli sami pensjonariusze Dziennego Domu Senior+, którzy po raz pierwszy stanęli oko w oko ze swoimi własnymi zdjęciami, w tym pięknymi fotografiami portretowymi...

Zdjęcia powstały podczas kilku wizyt - latem i jesienią 2021 roku. Wydawało się wówczas, że pandemia koronawirusa ustała, obostrzenia zostały w większości zniesione, więc pomieszczenia i ogród Dziennego Domu ponownie mogły wypełnić się życiem Seniorów.

"…bo my się tutaj tak radośnie starzejemy" - wystawa w MBP
Wystawa w MBP: seniorzy z Czechowic-Dziedzic w obiektywie · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Śmiech, śpiew, taniec i codzienny rytuał picia kawy - jak się okazuje - to niezbędny składnik zastrzyku energii, którą seniorzy i personel placówki przekazują sobie wzajemnie każdego dnia.

Autorkami zdjęć są Monika Olender i Alicja Broda, fotografki z Krakowa, które sercem i obiektywem starają się zatrzymać ulotne chwile życia.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj