Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1897

Nisko wiszące gałęzie i konary zagrażają bezpieczeństwu

Do władz powiatu bielskiego trafiła interpelacja radnej Rady Powiatu Ewy Kmiecik-Wronowicz w sprawie pielęgnacji drzewostanu w gminie Czechowice-Dziedzice. Jak zauważyła radna, na kilku ulicach "nisko wiszące gałęzie I konary zagrażają bezpieczeństwu pieszych i użytkowników dróg".

Nisko wiszące gałęzie I konary zagrażają bezpieczeństwu
Nisko wiszące gałęzie I konary zagrażają bezpieczeństwu · fot. Google Street View


- W imieniu mieszkańców i użytkowników ruchu drogowego, zwracam się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych drzewostanu (przycięcie, wycięcie konarów, gałęzi) wzdłuż ulic Narutowicza, Drzymały aż do mostu na rzece Białka oraz przy ulicy Łukasiewicza (za torami kolejowymi w okolicy skupu złomu) w Czechowicach-Dziedzicach. Nisko wiszące gałęzie I konary zagrażają bezpieczeństwu pieszych i użytkowników dróg - pisze w swojej interpelacji radna powiatowa Ewa kmiecik-Wronowicz.

- Potrzeby w zakresie właściwego utrzymania zieleni przydrożnej wszystkich dróg powiatowych na terenie powiatu bielskiego są znaczne i sukcesywnie realizowane. Konieczność wykonania pielęgnacji drzew i krzewów na wskazanych przez Panią odcinkach dróg na terenie gminy Czechowice-Dziedzice zostanie wpisana w wykaz planowanych robót na przyszły rok - możemy przeczytać w odpowiedzi starosty bielskiego, Andrzeja Płonki.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.