czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1839

[ZDJĘCIA] Strażnicy miejscy z Czechowic odwiedzają bezdomnych

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic sprawdzają, gdzie przebywają bezdomni po to, aby oferować im pomoc oraz informować o możliwości skorzystania ze schroniska dla bezdomnych.

Strażnicy miejscy z Czechowic odwiedzają bezdomnych - 12.2021 · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Zimowa aura stwarza zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia osób bezdomnych. Właśnie te osoby są najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, co w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci. Podobne zagrożenia dotyczą osób będących pod działaniem alkoholu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic podczas codziennych patroli sprawdzają klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki. Kontrolują te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować schronić się przed wiatrem, mrozem czy deszczem. W przypadku napotkania takich osób proponują schronienie w specjalnych do tego przeznaczonych placówek.

Przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych podczas takich kontroli miejsc opuszczonych posesji na terenie naszej gminy przez strażników miejskich. Czasami strażnicy muszą przedzierać się przez sterty odpadów, odchodów czy innych zanieczyszczeń aby dostać się do takowej osoby. Czasami zdarza się że na pomoc jest już za późno.

Pomimo, iż funkcjonariusze informują bezdomnych o możliwości skorzystania z noclegowni czy innej placówki lecz często zdarza się że osoby odmawiają pomocy. Może zdarzyć się tak, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy.

Dlatego też strażnicy zwracają się z apelem do mieszkańców! Nie bądźmy obojętni! Warto zainteresować się tym, co się dzieje wokół nas, w szczególności losem sąsiadów, znanych nam osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych czy wymagających pomocy. Jeśli Państwo nie możecie im pomóc, poinformujcie o nich lokalne ośrodki pomocy społecznej lub policję czy straż miejską. Nie bądźcie obojętni także wobec nietrzeźwych. Jeden telefon nawet anonimowy, informujący o takiej osobie może uratować ją przed wychłodzeniem i zamarznięciem. Noc spędzona na wolnym powietrzu o tej porze roku przy dodatkowo osłabionym organizmie może skończyć się tragicznie.

ar / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.