czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5839

[FOTO] "Patodeweloperka" w parku? Wydział Urzędu Miejskiego uspokaja

Na początku tego tygodnia rozpoczęły się prace budowlane na terenie parku na osiedlu Północ. Do naszej redakcji napisał zaniepokojony czytelnik, który stwierdził, że powstaje tam "patodeweloperka" - taką informację miał uzyskać od pracujących w tym miejscu robotników. Uspokajamy - we wskazanym przez naszego czytelnika miejscu przygotowywana jest zapowiadana przez miasto inwestycja.

Prace budowlane w parku na os. Północ - 13.12.2021 · fot. nadesłane przez czytelnika


- 13 grudnia na terenie zielonego parku na osiedlu Północ rozpoczęto grodzenie sporego terenu wokół stacji transformatorowej przy ulicy Michałowicza 11. Z informacji uzyskanej od jednego z pracowników wygląda na to, że teren jest własnością "dewelopera". Na ogrodzeniu nie ma żadnej informacji - kto i jaką inwestycję zamierza tutaj przeprowadzić. Okoliczni mieszkańcy nie zostali poinformowani przez miasto o tej inwestycji, a wg mnie właścicielem tych gruntów jest Urząd Miejski - napisał do nas jeden z mieszkańców tej części Czechowic-Dziedzic.

- Czechowice są zabudowywane "patodeweloperką", 200 metrów dalej na rogu ul. Michałowicza i Szkolnej powstaje już potężny budynek wielorodzinny wciśnięty na malutką działkę bez miejsc parkingowych dla kilkudziesięciu mieszkań. Można sobie tylko wyobrazić, jaki chaos na parkingach i wzdłuż ul. Michałowicza powstanie, gdy zamieszkają tam lokatorzy - stwierdza czytelnik portalu czecho.pl.

O komentarz w sprawie inwestycji prowadzonej na terenie parku poprosiliśmy Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego. Jak dowiedzieliśmy się w jednostce, teren w parku na os. Północ został ogrodzony na potrzeby wybiegu dla psów, który powstać ma w tym miejscu. Koszt inwestycji wyniesie 52 tysięce złotych. Teren będzie podzielony na dwie części o powierzchni ponad 30 arów. O tej inwestycji informowaliśmy m.in. 25 września w tym artykule.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.