Wiadomości

  • 29 grudnia 2021
  • 2 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5218

Ile hal powstanie jeszcze przy drodze krajowej nr 1?

9 grudnia w artykule "Miliony złotych dla budżetu gminy dzięki nowym halom przy DK-1" informowaliśmy o kwocie, jaka trafi do budżetu gminy dzięki powstaniu nowych obiektów przy "dwupasmówce". Niepokój niektórych naszych czytelników wzbudziła informacja o sześciu nowych halach, które mają jeszcze powstać przy drodze krajowej nr 1. O komentarz poprosiliśmy czechowicki Urząd Miejski.

W nowym zakładzie Valeo Siemens pracę znajdzie do 720 osób
Ile hal powstanie jeszcze przy drodze krajowej nr 1? · fot. facebook.com/ValeoSiemenseAutomotive


Przypomnijmy, w wypowiedzi przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach pojawiła się informacja o tym, że obecnie na terenach przyległych do DK-1 wybudowanych jest już 7 obiektów o łącznej powierzchni zabudowy 126 088 m2 oraz o tym, że "na terenach przyległych do DK-1 planowane jest wybudowanie jeszcze kolejnych 6 obiektów".

Skąd liczba sześciu nowych hal, które mają powstać przy DK-1? Jak dowiedzieliśmy się w czechowickim UM, liczba ta obejmuje cztery hale, których budowa ma się dopiero rozpocząć - dwie w rejonie ulicy Lipowskiej oraz dwie po wschodniej stronie "dwupasmówki" (jedna z nich ma zostać wybudowana dla Martes Sport, druga ma powstać na terenie istniejącego już Beskid Park II). Wspomniana liczba dotyczy także dwóch hal, które zostały już wybudowane, jednak nie zostały oddane do użytku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.