czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • 31 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1071

Zapadnięte studzienki na ul. Łukasiewicza. Będzie remont

Ulica Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach to jedna z dróg dojazdowych do Lotos Terminale, czechowickiego PSZOK oraz innych firm znajdujących się na terenie byłej Rafinerii Czechowice. Przez intensywny ruch ciężarówek studzienki kanalizacyjne są tam w fatalnym stanie. Interpelację w sprawie ich remontu skierowała do starosty bielskiego jedna z radnych powiatowych.

Studzienki na ul. Łukasiewicza doczekają się remontu?
Zapadnięte studzienki na ul. Łukasiewicza. Będzie remont · fot. BIP Powiatu Bielskiego


Na fatalny stan studzienek na ulicy Łukasiewicza zwracali uwagę mieszkańcy okolicy. Mowa tutaj o studzienkach przy sklepie Społem oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Dębową. Interpelację w sprawie studzienek znajdujących się w bliskiej odległości ze skrzyżowaniem z ulica Legionów skierowała do starosty bielskiego radna powiatowa Ewa Kmiecik-Wronowicz (droga ma status powiatowej). W imieniu mieszkańców Osiedla Tomaszówka radna zwróciła się z prośbą o remont wspomnianych studzienek.

Jak czytamy w odpowiedzi starosty bielskiego, Andrzeja Płonki, wskazane studzienki kanalizacyjne "są zabudowane na dwóch różnych sieciach kanalizacyjnych". - Regulacja pokrywy studni rewizyjnej kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody deszczowe z pasa drogowego została już zlecona do realizacji i zgodnie z otrzymanymi informacjami roboty te powinny zostać wykonane jeszcze w roku bieżącym - czytamy w odpowiedzi starosty.

- Natomiast druga wskazana studnia jest elementem miejskiej kanalizacji sanitarnej. Informacja o konieczności jej regulacji zostanie przekazana do zarządcy sieci kanalizacyjnej na tym terenie - dodał samorządowiec.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.