czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • wyświetleń: 494

W listopadzie kolejny spadek liczby osób bezrobotnych w gminie

Według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny Stopa bezrobocia na 30 listopada - z odniesieniem do października - wyniosła: - w kraju 5,4 proc. (spadek o 0,1 proc.) - w województwie śląskim 4,3 proc. (spadek o 0,1 proc.) - w mieście Bielsko-Biała 2,3 proc. (spadek o 0,1 proc.) - w powiecie bielskim 3,7 proc. (spadek o 0,2 proc.). W gminie Czechowice-Dziedzice także zanotowany spadek liczby bezrobotnych.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej, według stanu na dzień 30 listopada 2021 roku bez pracy pozostawały 762 osoby, co stanowi spadek w liczbie bezrobotnych o 61 - pod koniec października pracy nie miały 823 osoby.

- W listopadzie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 234 osoby w stosunku do października. Zarejestrowano 541 osób, tj. o 2 osoby więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 68,4 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 51,6 proc. stanowiły kobiety. 5,9 proc. z ogółu osób zarejestrowanych w listopadzie. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 39 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 15,9 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

- Od początku 2021 roku z aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu skorzystało łącznie 795 bezrobotnych, w tym: 77 osób skierowano na roboty publiczne, 115 osób podjęło pracę w ramach prac interwencyjnych, 242 osoby skierowano na staż, 76 osób na szkolenie, 42 osoby do prac społecznie użyteczny, 6 osób otrzymało bon na zasiedlenie, 27 osób - na zatrudnienie, 136 osób - na rozpoczęcie działalności gospodarczej, 74 osoby skierowano do pracy w ramach refundacji kosztów wyposażenia miejsca pracy - podkreśla dyrektor PUP.

mp / czecho.pl
źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.