czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 10 stycznia 2022
 • wyświetleń: 1326

Bielsko-Biała: zmiana nazw przystanków autobusowych

1 stycznia zostały wprowadzone zmiany nazw części przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej. Zmiany dotyczą także przystanków obsługiwanych przez linie nr 5, VII oraz X czechowickiego PKM oraz linii nr 50 MZK Bielsko-Biała.

przystanek autobusowy, znak
Bielsko-Biała: zmiana nazw przystanków autobusowych · fot. BM / czecho.pl


Jak informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego, zmiany są odpowiedzią licznych wniosków zgłoszonych przez pasażerów w trakcie przeprowadzanych konsultacji projektu "Publiczny transport zbiorowy w Bielsku-Białej 2020+" oraz propozycji przedstawianych przez Rady Osiedli oraz przedstawicieli obiektów użyteczności publicznej i zakładów pracy.

- Głównym celem zmian jest przede wszystkim ułatwienie orientacji w terenie pasażerom nie znającym układu komunikacyjnego miasta z uwagi na fakt iż, znaczna część stosowanego nazewnictwa obecnie odnosi się do nazw nieistniejących placówek lub obiektów, które na przestrzeni ostatnich lat zmieniły swoją nazwę lub zostały zlikwidowane np. Bestwińska Cegielnia, Bystrzańska Bewelana, Katowicka Polmozbyt, Mikuszowice Stalownik itd - wyjaśnia Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zmiany były szeroko konsultowane z Radami Osiedli a także z mieszkańcami miasta w ramach konsultacji społecznych przeprowadzanych od 14 października do 1 listopada. Dotyczyły one projektu uchwały w sprawie zmiany załącznika nr 1 do Uchwały Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z 12 kwietnia 2011 roku w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Bielsko-Biała.

- Wdrożenie przedmiotowych zmian będzie wprowadzane etapami z uwagi na szeroki zakres koniecznych do wykonania prac, a także przy uwzględnieniu wnioskowanej przez Rady Osiedla oraz pasażerów etapowości - funkcjonowanie w etapie przejściowym dwóch nazw przystanków (dotychczasowej oraz nowej) celem sukcesywnego przyzwyczajania pasażerów do zmian - zwraca uwagę bielski Wydział Komuniakcji.

Pierwszy etap prac polegający na zmianie nazewnictwa przystanków komunikacyjnych w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej www.rozklady.bielsko.pl, www.bielsko.kiedyprzyjedzie.pl, w aplikacjach mobilnych ITS BB i kiedyprzyjedzie.pl a także w pojazdach (wyświetlacze zewnętrzne oraz wewnętrzne LCD) zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2022 roku. Następnym krokiem będzie kompleksowa wymiana plików zapowiedzi głosowych stosowanych w autobusach oraz w tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych.

Ostatnim etapem prac zaplanowanych na wiosnę 2022 roku będzie wymiana naklejek z nazwami przystanków zamieszczonych na wiatach przystankowych a także rozkładów jazdy na przystankach oraz rozkładach tabelarycznych (do wydruku) zamieszczonych na stronie www.komunikacja.um.bielsko.pl. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w I połowie przyszłego roku.

Pełna lista nowych nazw przystanków dostępna jest tutaj oraz w poniższej galerii. Zmiany dotyczą także przystanków, na których zatrzymują się autobusy linii nr 5, VII oraz X PKM Czechowice-Dziedzice.

Linia nr 5
 • Konwojowa/Marbet -> Konwojowa PKP Komorowice
 • Konwojowa TNT -> Konwojowa Strefa Przemysłowa


Linia nr VII
 • Katowicka Centrostal. -> Katowicka/Centralna
 • Katowicka OSP -> Katowicka/Mazańcowicka
 • Komorowicka Piekarnia -> Komorowicka Kładka
 • Komorowicka Mostek -> Komorowicka/Daszyńskiego
 • Komorowicka Przejazd -> Komorowicka PKP Wschód
 • Komorowicka Bielsbud -> Komorowicka Towarzystwa Szkoły Ludowej
 • Wałowa -> Wałowa Centrum Handlowe
 • Warszawska/Lipowa -> Warszawska Dworzec (Przystanek końcowy)


Linia nr X
 • Mazańcowicka Skrzyżowanie -> Mazańcowicka/Katowicka
 • Katowicka Polmozbyt -> Katowicka/Ogrodników
 • Warszawska Tesco -> Warszawska Centrum Handlowe
 • Mazańcowicka Łącznik -> Warszawska/Mazańcowicka
 • Warszawska Metalplast -> Warszawska Aluprof


Od 1 stycznia zmiana nazw przystanków autobusowych · fot. Wydział Komunikacji UM BB

mp / czecho.pl
źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.