czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 217

Kalibracja alkomatu — Co to jest i kiedy ją przeprowadzić?

Materiał partnera:

Kalibracja alkomatu polega na wprowadzeniu alkomatu w tryb serwisowy, a następnie podanie do alkomatu za pomocą symulatora wydechu wzorca laboratoryjnego o wartości 0,5 promila. Kalibracja alkomatu tak naprawdę polega na uczeniu się alkomatu prowidłowego odczytu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przedstawiliśmy Wam krótki opis, w jaki sposób przebiega kalibracja alkomatu, jednak cała operacja jest bardziej zaawansowana i przeprowadzona musi być przez przeszkolony, profesjonalny personel serwisu alkomatów. Podczas kalibracji na wyświetlaczu alkomatu przedstawiane są różne parametry, które pozwalają określić serwisantowi, w jakiej kondycji jest sensor alkomatu.

Kalibracja alkomatu AL-8000 SILVER

Fot. Kalibracja alkomatu AL-8000 SILVER

Po prawidłowo przeprowadzonej kalibracji alkomatu serwisant podaje jeszcze raz wzorce z symulatora wydechu do alkomatu i sprawdza, czy wynik na alkomacie jest taki sam jak wartość wdmuchiwanego wzorca. Wiele osób pyta czy istnieje alkomat niewymagający kalibracji? Odpowiedź jest prosta, nie ma takiego alkomatu. Każdy alkomat wymaga regularnej kalibracji, alkomaty elektrochemiczne kalibrujemy co 12 miesięcy, a alkomaty półprzewodnikowe raz na pół roku.

Kalibrację alkomatu najlepiej przeprowadzać wysyłkowo w serwisie w Pabianicach — adres poniżej:
Alkopatrol.pl
ul.Łaska 80A
95-200 Pabianice
tel. 888 189 029
Zapewne zapytacie, dlaczego akurat w Pabianicach?

Dlatego, że ta firma istnieje i kalibruje alkomaty od 18 lat i znają się na tym, jak mało kto!

Sprawa jest prosta, wysyłasz do nich alkomat, a oni po kalibracji odsyłają go do ciebie za pobraniem.

Firma Alkopatro.pl poza serwisem kalibracji alkomatów prowadzi sprzedaż i dostarcza alkomaty dla służb mundurowych oraz alkomaty osobiste dla wymagających klientów. Przekrój alkomatów jest bardzo szeroki, jednak jeśli nie wiecie jaki alkomat kupić zawsze możecie zadzwonić na infolinię tel. 888 189 029 czynną od 9.00 do 20.00 i specjaliści od alkomatów pomogą Wam wybrać najlepszy alkomat dla Was.

Każdy alkomat przed wysyłką jest kalibrowany i sprawdzany, dodatkowo przy zakupie otrzymasz darmową kalibrację alkomatu na okres 12 miesięcy.

Kalibracja alkomatu AL-8000 SILVER


Jak skalibrować alkomat samemu?No cóż, tak jak wyżej napisaliśmy, wystarczy, że posiadasz symulatory wydech i odpowiednią wiedzę, a bez problemu możesz kalibrować alkomat. Pamiętaj jednak, że kalibracja alkomatu zależy, jak alkomat będzie odczytywał wyniki Twoich pomiarów. Źle wykonana kalibracja alkomatów może się skończyć utratą prawa jazdy.

Gdy w wydychanym powietrzu alkomat wskaże 0,00 promili, a rzeczywistość będzie inna! W zależności od modelu alkomatu kalibrację przeprowadzamy również po wykonaniu danej ilości pomiarów. Nie bój się wysyłać alkomatu do Pabianic, w tej chwili cała Polska kalibruje alkomaty w Pabianicach, więc kalibruj u nich i ty by Twój alkomat prawidłowo wskazywał wartości alkoholu!

Jeśli masz pytania, dotyczące kalibracji lub zakupu alkomatu dzwoń do Pabianic tel. 888 189 029.