Wiadomości

  • 14 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1678

Nowe zęby w jeden dzień, czyli All-on-4

Materiał partnera:

Zastanawiasz się, czy metoda leczenia All-on-4 jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, na początku zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat All-on-4. Szczegóły znajdziesz w niniejszym wpisie.

Źródło: pexels.com


Czym jest metoda All-on-4?
Jakie zalety ma metoda All-on-4?
Jak wygląda wizyta w dniu zabiegu chirurgicznego i po zabiegu?

Szukasz odpowiedniej alternatywy dla aktualnie używanych przez Ciebie mostów lub protez? A może ze względu na za małą ilość kości nie można u Ciebie zastosować implantów klasycznych? Sprawdź koniecznie metodę All-on-4! To doskonałe rozwiązanie również przy rozległych brakach zębowych czy poważniejszych schorzeniach przyzębia. Czym jest ta metoda leczenia? Jakie ma zalety? Odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule - zapraszamy do lektury!

Czym jest metoda All-on-4?Metoda all on 4 to innowacyjne leczenie, dzięki któremu w jeden dzień zainteresowani mogą otrzymać nowe i stałe zęby. Oczywiście jest to uzębienie takie, które nie tylko funkcjonuje, ale i wygląda jak to naturalne. Zatem all on 4 to nic innego, jak po prostu implanty stomatologiczne, które są doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych implantów. Metoda ta polega na tym, że w jamie ustnej umieszcza się cztery implanty. Implanty te są zaprojektowane w ten sposób, że mogą zostać wykorzystane również u pacjentów borykających się ze sporym zanikiem kości. Już w dniu zabiegu specjalista mocuje stały most i pełne uzębienie - dzięki metodzie all on 4 nowe zęby możesz uzyskać w jeden dzień!

Jakie zalety ma metoda All-on-4?Do głównych zalet metody All-on-4 zalicza się dużo krótszy czas zabiegu. Sposób ten jest szybki i stosunkowo tani, w porównaniu ze standardowymi metodami, które zwykle wykorzystuje się do leczenia implantologicznego zarówno bezzębia, jak i tak zwanego nieuchronnego bezzębia. W ciągu jednego dnia możesz zyskać nowe uzębienie! Ponadto zaletą all on 4 jest również stabilność, nawet jeśli mamy do czynienia z minimalną ilością kostnej tkanki.

Metoda all-on-4 eliminuje całkowicie procedurę przeszczepu kości. Ponadto sam zabieg jest bezbolesny. Samo rozwiązanie jest bardzo estetyczne i wyróżnia się pełną funkcjonalnością. Do zalet leczenia all on 4 zalicza się również wysoki odsetek w przypadku powodzenia, w porównaniu ze standardowymi metodami wymagającymi przeszczepu kości.

Jak wygląda wizyta w dniu zabiegu chirurgicznego i po zabiegu?Przed umówieniem się na zabieg, lekarz specjalista przeprowadzi z Tobą rozmowę. Na wizycie dowiesz się, jak będzie wyglądał zabieg i zapoznasz się z pełnym harmonogramem wizyt. Dzień zabiegu zwykle dzieli się na dwie części, a mianowicie część chirurgiczną i protetyczną. Część chirurgiczna wiąże się ze wszczepieniem czterech implantów. Natomiast podczas części protetycznej lekarz zamontuje most, przygotowany przez laboratorium protetycznym, które z reguły jest na miejscu.

Jak wygląda leczenie krok po kroku? Zaczyna się od wprowadzenia implantów tytanowych, które umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Następnie przykręca się łączniki do wprowadzonych wcześniej implantów, a na to tymczasowy most w pełni funkcjonalny.
Po zabiegu natomiast pacjent obowiązkowo musi umawiać się na kontrolę implantologiczną. Najczęściej wizyty te odbywają się po 2, 4 i 6 miesiącach od zabiegu. A następnie co sześć miesięcy i to przez 5 lat - czyli tyle, ile trwa gwarancja zastosowanego przez klinikę mostu. Przy trzeciej wizycie z reguły zamienia się most tymczasowy na most ostateczny. W zależności od wyboru dostępne są mosty akrylowo-tytanowe oraz mosty ceramiczne. Informacje na ich temat przekaże Ci lekarz na wizycie przygotowującej do zabiegu. W przypadku pacjentów, którzy mają wątpliwości przed poddaniem się wszczepieniu implantów, można polecić konsultację ze specjalistą. Doradzi najlepsze rozwiązanie, które pozwoli odzyskać brakujące zęby, co umożliwi ponowne cieszenie się pełnym uzębieniem.Nie można też zapominać o tym, aby nie zwlekać z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej.

Skoro już wiesz na czym polega metoda all, możesz podjąć działania prowadzące do odbudowania poczucia własnej wartości.